لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارتعویض کلیه چراغهای روشنائی قدیمی روستاها با چراغهای پر بازده گازی در سطح استان قزوین 1391/6/12 : تعویض کلیه چراغهای روشنائی قدیمی روستاها با چراغهای پر بازده گازی در سطح استان قزوین
در راستای مدیریت مصرف انرژی و نوسازی سیستم روشنایی روستاهای سطح استان تعداد 11442 چراغ گازی 50 وات نصب و چراغهای مثلثی فرسوده که دارای لامپ رشته ای بودند جمع آوری گردید. به گزارش انرژی استار، مهندس سید یوسف جبارزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین طی گفتگویی اعلام کرد با توجه به فرسودگی چراغهای روشنایی روستاها که عموماً از نوع مثلثی قدیمی بوده و فقط لامپ رشته ای بر روی آنها قابل نصب بود و در جهت صرفه جویی در مصرف انرژی روشنایی معابر، در اواخر سال گذشته پروژه تعویض چراغهای فوق با چراغهای 50 وات کم مصرف ، با تامین اعتباری بالغ بر 8/11 میلیارد ریال و با همکاری سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) در دستور کار شرکت قرار گرفت و تعداد 11442 چراغ گازی 50 وات کم مصرف با بازوی 60 سانتی در کلیه روستاهای استان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت. وی همچنین اضافه کرد : بهره وری نوری چراغهای مثلثی (پهن تاب) 12 لومن و بهره وری نوری چراغهای کازی نصب شده جدید 88 لومن است.
مهندس جبارزاده افزود : با اجرای این پروژه 572 کیلو وات از توان نصب شده چراغها کاسته شده است که صرفه جویی انرژی آن در سال حدود 2 میلیون و 300 هزار کیلو وات ساعت می باشد که حدوداً برابر با مصرف 1800 خانوار در یک سال می باشد . با اجرای این طرح علاوه بر بهبود روشنایی معابر روستاها سالیانه حدود 3 میلیارد ریال در مصرف برق روشنایی روستاها نیزصرفه جویی حاصل می شود و هزینه اجرای طرح در طی 4 سال از محل صرفه جویی برگشت می گردد . علاوه بر آن هزینه تعمیر و نگهداری این چراغها به مراتب کمتر از چراغهای مثلثی می باشد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter