لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارتدوین استاندارد مصرف انرژی پکیج یونیت های تهویه مطبوع 1391/5/21 : تدوین استاندارد مصرف انرژی پکیج یونیت های تهویه مطبوع
برای نخستین بار در کشور استاندارد مصرف و برچسب انرژی پکیج‌ یونیت‌های تهویه مطبوع توسط پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تدوین شد.
به گزارش انرژی استار، کیوان نیاکی مجری طرح تدوین استاندارد مصرف و برچسب انرژی پکیج یونیت های تهویه مطبوع در این مورد گفت : شاخص‌های مصرف انرژی در بسیاری از کشورهای دنیا متغیر است و وجود استاندارد شاخص در این زمینه به منظور کاهش واردات دستگاه‌های پرمصرف و افزایش زمینه رقابتی در تولید دستگاه‌های کم مصرف در کشور ضروری است از این رو تدوین این استاندارد از اهمیت به سزایی برخوردار است.
عضو هیات علمی پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش ها خاطرنشان کرد که تدوین این استاندارد به سفارش معاونت انرژی وزارت نیرو انجام شده است و هدف از اجرای این طرح کاهش مصرف انرژی در کشور است که این امر از طریق استانداردسازی سیستم‌های انرژی‌بر امکان پذیر است. نیاکی افزود :دستگاه‌های پکیج یونیت تهویه مطبوع از جمله دستگاه های پرمصرف انرژی است که در کاربردهای خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این موضوع، مصرف بالای انرژی این دستگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت برای آنها استاندارد مصرف و برچسب انرژی با شماره ملی استاندارد 10306 در نظر گرفته شد.
به گفته وی تغییر یک رده انرژی دستگاه حداقل 20 درصد کاهش مصرف انرژی را به همراه خواهد داشت و با توجه به حجم و تعداد بسیار زیاد این دستگاه در کشور شاهد صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در این زمینه خواهیم بود. سیستم‌های تهویه مطبوع در دستگاه‌های پکیج یونیت ها، مجموعه‌ای یکپارچه از سیستم‌های خنک کننده و گرمازای خانگی و صنعتی هستند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter