لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارنظامنامه ارزیابی و آموزش شرکت های خدمات انرژی منتشر می شود 1391/5/9 : نظامنامه ارزیابی و آموزش شرکت های خدمات انرژی منتشر می شود
مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی ایران از انتشار نظامنامه ارزیابی و آموزش شرکت­های خدمات انرژی در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش انرژی استار و به نقل از ایرنا 'سعید مهذب ترابی' روز شنبه در خصوص برنامه ریزی های این سازمان برای تحقق ظرفیت مواد 133 و 134 قانون برنامه پنجم توسعه، گفت: این سازمان در تدوین آیین­نامه­ های مواد 133 و 134 مشارکت جدی داشته و به صورت منظم در نشست های مربوطه، پیشنهادهای خود را ارایه می کند.
وی با اشاره به نقش شرکت های خدمات انرژی در اجرای دستور العمل تبصره دو ماده 134 اظهار داشت: آیین­ نامه یاد شده در نشست کار گروه سیاست­گذاری و بانک و بیمه شرکت­های خدمات انرژی مطرح شده و مفاد آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
مهذب ترابی ادامه داد: در این راستا تاکنون نشست های متعددی با شرکت های پیشرو در زمینه بهینه­ سازی مصرف انرژی برگزار شده که نظر آنان نیز منعکس شده است.
به گفته وی، پس از تصویب دستورالعمل تبصره دو ماده 134 هیأت وزیران، مکاتبه های گسترده­ای با مجموعه های مختلف از جمله شرکت­های برق منطقه­ ای، شرکت های توزیع برق و معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به منظور تبیین دستورالعمل یاد شده صورت گرفته است.
مهذب ترابی ادامه داد: سابا تلاش کرده است در سمینارهای مختلف بهینه­ سازی مصرف انرژی، دستورالعمل یاد شده را اطلاع­ رسانی و تبیین کند تا زمینه­ های لازم برای آگاهی مخاطبان و استفاده از ظرفیت اجرای مفاد آیین­ نامه یاد شده مهیا شود.
وی گفت: این سازمان ضمن جمع ­آوری و به­ روز رسانی منظم اطلاعات این شرکت­ها و معرفی­ آنها در وب سایت خود، کوشیده است تا با شناسایی شرکت­هایی که قابلیت فعالیت در این عرصه را دارند، تمامی استان ها را برای تشکیل شرکت­های بومی خدمات انرژی تشویق کند و زمینه مناسبی را که برای استفاده از ظرفیت موجود بهینه­ سازی انرژی کشور فراهم سازد.
وی اذعان کرد: سازمان بهره وری انرژی ایران در آینده نزدیک نظام ارزیابی و آموزش شرکت­های خدمات انرژی را نیز که در دست تهیه دارد، نهایی و ارایه خواهد کرد.
مهذب ترابی گفت: از زمان آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه­ ها، مصرف انرژی الکتریکی در بخش خانگی نه تنها شاهد رشد نبوده بلکه به میزان قابل توجهی در مقایسه با سال های پیش از آن کاهش داشته است که این روند در بخش های عمومی و تجاری نیز مشهود است.
وی ادامه داد: همچنین این موضوع سبب کاهش سهم مصرف بخش غیر مولد خانگی نسبت به بخش مولد صنعتی شده است


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter