لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارجزییات طرح بزرگ وزارت نیرو برای اجرای فاز دوم هدفمندی 1391/5/5 : جزییات طرح بزرگ وزارت نیرو برای اجرای فاز دوم هدفمندی
وزیر نیرو با تشریح بسته حمایتی که از سوی این وزارتخانه برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تهیه شده از طرح بزرگ جایگزینی لوازم خانگی پرمصرف در منازل خبر داد.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir)، مجید نامجو، وزیر نیرو در پاسخ به ایسنا درباره برنامه بخش آب و برق کشور برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با توجه به تعویق اجرای مرحله دوم هدفمندی، اظهار كرد: وزارت نیرو برای فاز دوم هدفمندی بسته‌ای حمایتی آماده کرده که براساس این بسته، با مشارکت وزارت نیرو، صنایع و مردم یک سری وسایل خانگی نو با مصرف پایین برای خانواده‌ها عرضه می شود.
به گفته وی، با خارج کردن لوازم خانگی پرمصرف از منزل و جایگزينی آن با لوازم کم مصرف، مصرف برق خانوار به شدت کاهش خواهد یافت که کمک شایانی به خانواده‌ها در مدیریت مصرف برق خواهد کرد. در حال حاضر نیز در خانواده‌هایی که به صورت پایلوت این کار را انجام داده اند، تاثیرات این طرح به وضوح مشهود بوده است.
نامجو در توضیح بیشتر نحوه تامین اعتبار اجرای این طرح گفت: طراحی طرح به گونه ایست که یک بانک با مشارکت در طرح، تسهیلات ارزان قیمتی را در اختیار مردم بگذارد که بتوانند این کار را انجام دهند.
وی با تاکید بر این که در سال تولید ملی و باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، تلاش بر این است که تمام لوازم خانگی در این طرح تولیدات داخلی باشد، ادامه داد: بسته‌ها با توجه به سطح خانوارها و استفاده‌ای که از وسایل خانگی انجام خواهند داد متفاوت خواهد بود و بستگی به انتخاب خانواده‌ها خواهد داشت.
وزیر نیرو در پاسخ به این سوال ایسنا که برای اجرای چنین طرح بزرگی، ظرفیت تولید کارخانه‌های داخلی مورد توجه قرار گرفته تا پاسخگوی این حجم از خانوار باشد؟ تصریح کرد: اگر طراحی درست و منطقی انجام شود، ظرفیت تولید در کشور به اندازه کافی وجود دارد، چیزی که اکنون کارخانه‌های ما را عقب نگه داشته این است که میزان تقاضا چقدر است، بارها اعلام کرده‌اند هروقت تقاضا وجود داشته باشد، تولید ظرفیت تامین نیاز کشور را دارد و با اجرای این طرح ظرفیت‌های خالی صنعت کشور با تدبیر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و طراحی باید به گونه‌ای باشد که هم صنعت فعال شود، هم قیمت مناسب باشد و هم خانواده‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter