لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراجرای نخستین طرح پایلوت استفاده از تکنولوژی LED در روشنایی معابر 1391/5/1 : اجرای نخستین طرح پایلوت استفاده از تکنولوژی LED در روشنایی معابر
به گزارش انرژی استار، نخستین طرح پایلوت استفاده از فناوری LEDدر روشنایی معابر از سوی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و با همکاری سازمان بهره وری انرژی ایران به عنوان متولی این پروژه در زمینه مطالعه و پیگیری استفاده از تکنولوژی LED در روشنایی معابر اجراشد.
مدیر نظارت بر طرح ها و پروژه های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: این طرح با استفاده از لامپ های LED پرتوان و کم مصرف که از عهده آزمون های استانداردی آزمایشگاهی و همچنین محدود میدانی برآمده است ؛ به منظور استفاده در شرایط واقعی و عادی معابرشریانی فرعی هم اکنون با ضریب بهره دهی 76 ودرجه حفاظت 65 IP در طول خیابان شیخ بهائی تهران به طول 980 متر بصورت پایلوت نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مهندس محمد رضا فراهانی گفت: با توجه به تعداد 56 دستگاه چراغ برکنار شده بخار سدیم با توان مصرفی 275 وات و جایگزینی آن با چراغهای LED با توان مصرفی 68 وات علاوه بر کاهش هزینه های سرویس و نگهداری، پیش بینی می شود در حدود 47 مگاوات ساعت در سال در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
وی درخصوص مزایای لامپ هایLED متذکر شد:طول عمر بالای این نوع لامپ ها و همچنین درجه حفاظت (IP)بالای دستگاه چراغ های مذکور از مزایای این نوع لامپ ها و دستگاه چراغ ها میباشد که سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری میگردد.
مدیر نظارت بر طرح ها و پروژه های شرکت توزیع برق تهران بزرگ همچنین اظهار داشت: منابع نوری LED از منابع جدید نوری در عرصه روشنایی عمومی است که بواسطه مصرف کم انرژی و عمر طولانی در زمره منابع نوری با راندمان بالامحسوب می شود که با روند بسیار فزاینده ای در حال ارتقاء و بهبود کیفیت می باشد و در آینده بسیار نزدیک از مهمترین منابع نوری در سیستم های روشنایی داخلی و خارجی محسوب می شوند. به گفته وی پرداختن به مقوله LED و هماهنگ شدن با روند توسعه تکنولوژی مذکور از اقدامات هوشمندانه صنعت برق کشور محسوب می شود.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter