لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمطالعه در خصوص مصرف انرژی ساختمان های سبز 1391/5/1 : مطالعه در خصوص مصرف انرژی ساختمان های سبز
به گزارش انرژی استار، رئیس پژوهش فناوری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور با تاکید برضرورت کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان از ارائه طرح پژوهشی طراحی و ساخت "ساختمان سبز"به پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد.
امید شاکری با بیان این که در این طرح مصرف انرژی فسیلی ساختمان صفر خواهد بود، افزود: در طراحی و ساخت ساختمان سبز دو شیوه فعال و غیر فعال در نظر گرفته شده است که با طراحی جهت های مناسب،میزان بهره گیری از انرژی های طبیعی به بیشترین حد افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: در روش فعال انرژی ساختمان سبز با استفاده از آبگرمکن های خورشیدی و توربین های بادی کوچک و در روش غیرفعال نیز با بهره گیری چهت احداث ساختمان، این مهم تامین می شود. شاکری دستیابی به دانش طراحی و ساخت ساختمان سبز، همچنین فرهنگ سازی ساخت این نوع ساختمان ها، تحولی مهم در ساختمان سازی با این مشخصه است،افزود: ساختمان سبز با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت به صورت پایلوت در پژوهشگاه احداث و سپس برای اقلیم های دیگر طراحی خواهد شد.
رئیس پژوهش و فناوری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور از اجرای طرح پژوهشی دیگری خبر داد و گفت: طراحی و ساخت اتوبوس هیبرید مکانیکی (هیدرولیکی) یکی دیگر از طرح های در دست اجرای این شرکت به شمار می آید که هم اکنون امکان سنجی آن انجام شده است. وی گفت: این طرح پژوهشی نیز پژوهشگاه صنعت نفت ارائه شده است به این دلیل که هزینه ساخت آن درمقایسه با خودروهای هیبرید الکتریکی کمتر و ایمنی آن بیشتر است، می تواند برای شرکت خودرو ساز جذابیت ویژه ای داشته باشد. شاکری گفت: شرکت ایران خودرو برای تولید اتوبوس هیبریدی مکانیکی که صرفه جویی مصرف سوخت آن به 30 درصد می رسد، اعلام آمادگی کرده است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter