لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارافزایش ظرفیت تولید برق بدون مصرف سوخت در دو نیروگاه کشور 1391/4/25 : افزایش ظرفیت تولید برق بدون مصرف سوخت در دو نیروگاه کشور
ظرفیت تولید توان در نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون به میزان 50 مگاوات افزایش یافت.
به گزارش انرژی استار، سازمان بهره وری انرژی ایران در پروژه ای که با هماهنگی توانیرو همکاری شرکت برق منطقه ای فارس صورت گرفت، با انجام برخی فعالیت ها، نسبت به بهینه سازی و افزایش راندمان نیروگاه های فارس و کازرون اقدام کرد.
براساس این گزارش، خنک سازی هوای ورودی به کمپرسور، در نیروگاه های گازی یکی از روش های موثر جهت افزایش توان تولیدی در فصول گرم سال است که در این پروژه انجام شد.
خنک سازی هوای ورودی، با استفاده از کولر تبخیری مدیا، از راه هایی است که در این طرح باعث افزایش راندمان نیروگاه شده است.
اساس این روش تبخیر آب، برای خنک کاری هوای ورودی است که در آن هوا از یک پوشش مدیای مرطوب که در بالا دست یا پایین دست اتاق فیلتر و در داکت ورودی به کمپرسور قرار دارد، عبور داده می شود.
این کار تنها دریک بلوک از نیروگاه های سیکل ترکیبی فارس و کازرون انجام شده� که در نتیجه یک بلوک سیکل ترکیبی(دو واحد گازی و یک واحد بخار) کازرون به میزان 30 مگاوات (هر کدام از واحدهای گازی 14 مگاوات و واحد بخار بیش از 2 مگاوات ) و یک بلوک سیکل ترکیبی فارس به میزان 20 مگاوات(هر کدام از واحدهای گازی 9 مگاوات و واحد بخار 2 مگاوات)، با استفاده از این سیستم افزایش توان داشتند.
با استناد به نتایج چشمگیر این آزمایش، جمعاً 50 مگاوات ظرفیت تولید توان می تواند به شبکه در ساعات اوج مصرف فصل گرم اضافه شود.
خاطرنشان می سازد که نیروگاه سیکل ترکیبی کازرون در مجموع با توان تولید یکهزار و 373 مگاوات و نیروگاه فارس نیز با توان تولید یکهزار و 50 مگاوات از جمله تاسیسات تولید برق شبکه سراسری برق هستند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter