لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمدیرعامل سابا: مردم، هوشمندانه با هدفمندسازی یارانه ها برخورد کردند 1391/4/21 : مدیرعامل سابا: مردم، هوشمندانه با هدفمندسازی یارانه ها برخورد کردند
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) گفت:بااینکه سطح رفاه مردم افزایش یافته است اما آنها، هوشمندانه با قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز برخورد کردند.
به گزارش انرژی استار و به نقل از ایرنا،'سعید مهذب ترابی' روز سه شنبه در نخستین همایش 'بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت آهن و فولاد' در اصفهان افزود:درسه سال اخیر، میزان مصرف برق بخش خانگی در کشور از دو هزار و 900 کیلووات ساعت به دو هزار و 500 کیلووات ساعت کاهش یافته است. وی اضافه کرد، مصرف برق در حوزه تجاری نیز نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
رییس سازمان بهره وری انرژی ایران بااشاره به میزان مصرف انرژی در استان اصفهان اظهار داشت: در سالهای 89 و 90، میزان برق مصرفی در بخش خانگی این استان 11 درصد کاهش یافت.
وی افزود: میزان برق مصرفی اصفهان در بخش تجاری در سال های 89 و 90 نیز 12 درصد کاهش نشان می دهد. به گفته وی، این کاهش مصرف نشانه فرهنگ سازی در راستای مصرف بهینه انرژی است.
رییس سازمان بهره وری انرژی ایران، سهم صنعت فولاد در مصرف انرژی الکتریکی را 31 درصد اعلام کرد. وی افزود: 17 درصد از کل حامل های انرژی در صنعت فولاد بوِِیژه در کوره بلند و نورد گرم مصرف می شود.
به گفته مهذب ترابی، باید برای کاهش مصرف انرژی، تسهیلات مالی برای کارخانه های آهن و فولاد در راستای ارتقای سطح فناوری و طرحهای بهینه سازی مصرف انرژی در نظر گرفت.
وی افزود: برنامه ریزی برای بهینه سازی و اصلاح فرآیندها در صنعت فولاد برای رسیدن به شاخص ها و رکوردهای جهانی، ضروری است.
رییس سازمان بهره وری انرژی ایران با اشاره به شرکت های خدمات انرژی(ESCO) گفت: این شرکت ها با ارایه تسهیلات و منابع مالی به کارخانه های آهن و فولاد، نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.
به گزارش ایرنا، نخستین همایش بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت آهن و فولاد به مدت دو روز در اصفهان برگزار می شود.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter