لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارپتانسیل صرفه جویی 30 درصدی در مصرف برق 1391/4/18 : پتانسیل صرفه جویی 30 درصدی در مصرف برق
مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی ایران گفت: بر اساس برآوردها، پتانسیل صرفه جویی 30 درصدی در مصرف برق وجود دارد.
به گزارش انرژی استار، سعید مهذب ترابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با بیان این مطلب اظهار داشت: اصلاح رفتارها و ارتقای تکنولوژی سبب صرفه جویی در مصرف برق می شود.
وی افزود: خوشبختانه وضعیت عمومی در کشور به نحوی است که حساسیت ها و ضرورت های لازم برای بهینه سازی مصرف برق و تحقق صرفه جویی 30 درصدی، وجود دارد.
مهذب ترابی همکاری با انجمن ها و تولیدکنندگان انرژی در صنایع فولاد، سیمان، ریخته گری، سرامیک و ریسندگی در راستای اصلاح فرآیندهایی که منجر به مصرف انرژی می شود را یکی از اقدامات سابا برای بهینه سازی مصرف دانست.
وی ادامه داد: در حال حاضر فرآیند تولید تحت کنترل بوده و در این بخش پتانسیل صرفه جویی فراوانی وجود دارد.
مدیر عامل سابا اذعان داشت: قراردادهایی با تولیدکنندگان مبادله شده تا فرآیندهای انرژی خود را اصلاح کنند.
وی با اشاره به برنامه های سابا برای اصلاح تکنولوژی ساخت وسایل برقی که رتبه انرژی مناسبی ندارند، گفت: مسیر اصلاح رتبه انرژی وسایل برقی در کشور با سرعت مناسبی در حال طی شدن است.
مهذب ترابی اضافه کرد: در چهارمین نمایشگاه بهینه سازی مصرف انرژی شاهد نمایش یخچال فریزرهای ساخت داخل با رتبه انرژی A و B بودیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تکنولوژی ساخت لامپ های فلوئورسنت در کشور ایجاد شده و توان گسترده ای برای تولید لامپ های کم مصرف در ایران وجود دارد.
مدیرعامل سابا ادامه داد: لامپ های کم مصرف ساخت داخل کاملا بی خطر و ایمن بوده و استفاده از آنها صرفه جویی قابل ملاحظه ای برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.
وی اصلاح ساختار مصرف انرژی در الکتروموتورپمپ ها را مهمترین دغدغه فعلی وزارت نیرو دانست و افزود: با وجود اقدامات خوبی که در این زمینه انجام شده باید تلاش برای ارتقاء راندمان الکتروموتور پمپ ها بیشتر شود.
مهذب ترابی اظهار داشت: در حال حاضر حساسیت های لازم در تولیدکنندگان برای اصلاح ساختار انرژی الکتروموتورپمپ ها وجود دارد اما باید مجموعه صنعت برق و وزارت نیرو نیز اقداماتی برای سرعت بخشیدن به این مهم انجام دهند.
وی اظهار امیدواری کرد: تولیدکنندگان الکتروموتور پمپ ها بحث اصلاح ساختار مصرف انرژی را جدی تر بگیرند.
مدیر عامل سابا گفت: وزارت نیرو و سابا حمایت های جدی تری از علاقمندان به اصلاح ساختار انرژی الکتروموتور پمپ ها خواهند داشت.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter