لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارممیزی و شبیه سازی انرژی و نصب پایلوت سامانه شبیه سازی و کنترل هوشمند انرژی ساختمان 1391/4/17 : ممیزی و شبیه سازی انرژی و نصب پایلوت سامانه شبیه سازی و کنترل هوشمند انرژی ساختمان
ممیزی انرژی و نصب پایلوت سامانه شبیه سازی و کنترل هوشمند انرژی ساختمان (SEB-CFD) در سه ساختمان بزرگ توسط سابا انجام شد.
به گزارش انرژی استار و به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران:
سازمان بهره­ وری انرژی (سابا) با استفاده از ظرفیت های مشاوره بخش خصوصی- دانشگاهی با کمک نرم افزار Design Builder اقدام به ممیزی انرژی در ساختمان با روش شبیه­سازی نمود.
براساس این گزارش: مشاور پروژه (پژوهشگران مرکز انرژی پژوهشکده توسعه تکنولوژی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف) با وارد نمودن اطلاعات مصرف­کننده­های انرژی، داده­های آب و هوایی منطقه، مشخصات مواد مصالح و... در محیط نرم افزار Design Builder و با رویکرد بهره­گیری بهینه از نور خورشید، علاوه بر مدل­سازی انرژی ساختمان، نسبت به شبیه­سازی سه بعدی دینامیک سیالات جهت بررسی گردش جریان هوا و آلودگیهای زیست محیطی اقدام نموده است. در نهایت ضمن شبیه سازی مدل مصرف انرژی ساختمان بوسیله نرم افزار مذکور، با شناسایی فرصت های بهینه سازی مصرف انرژی، راهکارهای مناسبی برای دستیابی به مدل بهینه ساختمان های نمونه ارائه شده است.
این گزارش می­افزاید: سیستم SEB-CFD که در این پروژه به شکل پایلوت در ساختمان­های نمونه نصب شده، حاصل فعالیت پژوهشی پژوهشگران مرکز فوق بوده و برای اولین بار در ایران ثبت اختراع و موفق به اخذ تائیدیه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گردیده است. ارزیابی­ها نشان می­دهد که نصب سیستم مذکور در ساختمان­ها حداکثر 40 درصد در مصرف انرژی ساختمان صرفه­جویی خواهد داشت.
در ادامه سابا در حال برنامه­ریزی برای اجرای طرح­های پژوهشی شامل: تهیه و تدوین نرم­افزار ملی ممیزی و شبیه­سازی انرژی و ایجاد نمایشگاه دائمی ساختمان­های هوشمند با مرکز فوق می­باشد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter