لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارکاهش سرانه مصرف برق بخش خانگی 1391/4/5 : کاهش سرانه مصرف برق بخش خانگی
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) از کاهش سه درصدی سرانه مصرف برق بخش خانگی در سال گذشته در مقایسه با سال پیش از آن خبر داد.
به گزارش انرژی استار، سعید مهذب ترابی در نشست هفتگی شورای برق گفت: در سال گذشته سرانه مصرف تمامی بخش ها جز بخش صنعت در مقایسه با سال 89 کاهش یافته است. وی در باره سهم بخش های مختلف از کل مصرف برق، گفت: سهم مصرف بخش خانگی در مجموع مصرف برق کشور از 33.4 درصد در سال 89 به 30.4 درصد در سال 90 کاهش پیدا کرده و در عوض سهم بخش صنعت بالاتر رفته که امید بخش است.
مهذب ترابی افزود: پارسال در همه دوره ها فروش در بخش خانگی در مقایسه با سال پیش از آن کاهش داشته و سرانه مصرف بخش خانگی در سال 90 پایین تر از چهار سال گذشته بوده است. وی گفت : با توجه به کاهش شاخص انرژی، در سال 90 در مقایسه با سال 89 معادل 9 میلیارد کیلووات ساعت و در مقایسه با سال 88 معادل هفت میلیارد کیلو وات ساعت کاهش مصرف داشته ایم.
مهذب ترابی همچنین با اشاره به مصرف بخش عمومی، گفت: پارسال در تمامی دوره ها فروش در بخش عمومی به میزان قابل توجهی در مقایسه با سال های گذشته کاهش داشته و سرانه مصرف بخش عمومی نیز در سال 90 بسیار پایین تر از سال های گذشته بوده است. وی دلیل اصلی این کاهش مصرف را انتقال شماری از مشترکان بخش عمومی به بخش کشاورزی خواند و ادامه داد: مشترکانی که از تعرفه عمومی به کشاورزی انتقال یافته اند، اغلب مشترکان بزرگ هستند که موجب کاهش بیشتر شاخص نسبت به مصرف شده است.
مهذب ترابی گفت: پارسال در تمامی دوره ها فروش در بخش صنعتی در مقایسه با سال پیش از آن افزایش داشته و رشد مصرف بخش صنعتی اغلب در مناطق یزد، آذربایجان، زنجان، غرب و باختر رخ داده است.
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد افزون بر 50 هزار مشترک از بخش های عمومی و صنعتی مانند واحدهای آب شرب، صنایع کشاورزی و دامپروری (مرغداری ها، کارخانه های آرد روستایی، برنج کوبی، ابریشم، ذرت خشک کنی، صنایع تبدیلی غذایی و ...) به انواع زیر تعرفه های کشاورزی منتقل شده اند. به گفته وی، در سال 90 رشد پیک شب 2.3 درصد و رشد پیک روز 2.4 درصد ثبت شده ، در صورتی که شش سال منتهی به 89 رشد سالانه اوج مصرف شب 5.4 درصد و رشد اوج مصرف روز 9.2 درصد بوده است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter