لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراولین هتل سبز جهان در وین اتریش افتتاح شد 1391/3/13 : اولین هتل سبز جهان در وین اتریش افتتاح شد
اولین هتل سبز جهان که با سازه های طبیعی ساخته شده، افتتاح شد.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا)، "هتل بوتیک استادثال" در شهر وین اتریش علاقمندان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. "هتل بوتیک" به هتلی گفته می شود که با سازه های طبیعی ساخته شده باشد که سبک هنری و معماری خاص خود را دارند. در واقع هتل بوتیک استادثال اولین هتل با مصرف انرژی صفر در جهان است. یعنی به همان اندازه ای که در طول سال انرژی مصرف می کند، انرژی تولید می کند. این هتل مجهز به سیستم انرژی خورشیدی و "فتوولتائیک " (سیستمی که قادر به تبدیل انرژی خورشید به انرژی الکتریسیته می باشد) و لوله های گرمایی زیر زمینی و سه توربین بادی است.
بر اساس این گزارش: در این هتل نه تنها از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می شود بلکه آب موردنیاز سرویس های بهداشتی و همچنین آبیاری باغ از آب باران تامین می شود. این هتل مجهز به دو نیروگاه برق است که در نتیجه قادر به تامین الکتریسیته مورد نیاز خود نیز می باشد. گردشگران می توانند اتومبیل­های الکتریکی خود را بدون پرداخت هزینه ای اضافی در هتل شارژ کنند.
این گزارش می افزاید: در دیوارهای عظیم و سقف هتل، لوله هایی پلاستیکی نصب شده که انرژی را از طریق آب تولید می کنند و درنتیجه سیستم گرمازا و سرمازا به خوبی کار می کند، در واقع در این هتل آب های زیرزمینی هم انرژی خنک کننده و گرم کننده را تامین می کنند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter