لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارهشدار بابت هزینه ماهانه برق کولرهای گازی در تابستان امسال 1391/3/10 : هشدار بابت هزینه ماهانه برق کولرهای گازی در تابستان امسال
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به مشترکانی که از کولرهای گازی استفاده می کنند، هشدار داد: استفاده از این کولرها هزینه برق مصرفی را ماهانه 700 هزار ریال افزایش می دهد.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو ، محمد بهزاد گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 7 درصد افزایش پیک مصرف داشته ایم. وی میزان افزایش مصرف انرژی را از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 6 درصد اعلام کرد و افزود: متاسفانه این ارقام بسیار هشدار دهنده است و اگر با همین وضعیت پیش رویم، پیک مصرف برق در تابستان امسال به بیش از 46 هزار مگاوات خواهد رسید. وی از مشترکان بخش های مختلف بویژه بخش خانگی درخواست کرد: میزان مصرف برق خود را کنترل و مدیریت کنند.
بهزاد با اشاره به مصرف بالای کولرهای گازی، گفت: استفاده از کولرهای گازی و اسپیلیت ها که در سال های اخیر، استفاده از آنها بسیار رایج شده است، حدود 50 تا 60 درصد مصرف برق را افزایش می دهد اما استفاده از کولرهای آبی با برچسب A به همین میزان مصرف برق را کاهش می دهد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام کرد: محاسبه ها نشان می دهد هزینه برق استفاده از کولرهای آبی در یک ماه 140 هزار ریال اما هزینه برق کولرهای گازی ماهانه 840 هزار ریال تمام می شود و هر مشترک به ازای استفاده از کولر گازی در یک دوره دو ماهه باید یک میلیون و 400 هزار ریال هزینه برق بیشتری بپردازد.
بهزاد با تاکید بر لزوم اجرای مدیریت مصرف به صورت جدی در خانواده ها گفت: مشترکان باید بر کنترل مصرف خود نظارت جدی داشته باشند تا بتوانیم مانند سال گذشته، تابستان را بدون محدودیت سپری کنیم و با مشکل خاصی مواجه نشویم. وی ادامه داد: لازمه این کار توجه ویژه هموطنان به کالای گران بهای برق و انرژی است تا صرفه جویی های لازم صورت پذیرد.
بهزاد یادآور شد: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، در کشور تجهیزات و وسایل خانگی با برچسب A و B که پایین ترین درجه مصرف را دارند، تولید می شود و با توجه به نامگذاری سال جاری، حمایت و توجه خاصی به ساخت داخل شده است. وی ادامه داد: البته در این خصوص با وزارت صنایع همکاری های لازم نیز شده است.
بهزاد گفت: با توجه به موضوع اصلاح الگوی مصرف، ورود تجهیزات و همچنین ساخت وسایل پرمصرف به شدت کنترل می شود و با همکاری شرکت سابا و پژوهشگاه نیرو، اقدام های لازم در حال پیگیری است و امسال کنترل بیشتری برای جلوگیری از ساخت تجهیزات پرمصرف صورت می گیرد.
معاون وزیر نیرو گفت : منع ورود کالاهای سرمایشی و گرمایشی پایین تر از درجه B و A از طریق وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت دارایی نیز در حال پیگیری است و نشست های هماهنگی خوبی با گمرک برگزار شده است. بهزاد در پایان ضمن تاکید دوباره بر لزوم رعایت اصلاح الگوی مصرف، گفت: از مشترکان درخواست می کنم حداکثر صرفه جویی را رعایت و مصارف خود را کنترل کنند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter