لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبار36 درصد مصرف انرژی در بخش خانگی می باشد 1391/3/7 : 36 درصد مصرف انرژی در بخش خانگی می باشد
مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران با اشاره به مصرف 36 درصدی کل انرژی در کشور در بخش خانگی، گفت: امکان صرفه‌جویی انرژی در بخش خانگی و ساختمان به میزان 10 تا 30 درصد وجود دارد.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از ایرنا،' سعید مهذب ترابی ' شنبه شب در جلسه شورای اداری استان قزوین با اشاره به قیمت تمام شده، کمیت و کیفیت و همچنین مدت زمان مصرف انرژی در طول شبانه روز یه عنوان چالش های فراروی بهره وری افزود: در صورت ادامه روند فعلی مصرف، ایران در سال 1404 به واردکننده انرژی تبدیل می شود. وی اظهار داشت: سال 2050 تمام کشورهای پیشرفته به دلیل کمبود انرژی های فسیلی، قصد دارند با افزایش بهره وری و به کار گیری انرژی های نو، نیازهای خود را برطرف کنند. ترابی افزود: سهم هر یک از بخش های مختلف در مصرف انرژی متفاوت بوده و بر اساس مطالعات انجام شده در سال 89، 36 درصد مصرف انرژی در ساختمان، 22 درصد صنعت و 27 درصد مربوط به حمل و نقل بوده است.
مهذب ترابی خاطر نشان ساخت: بر اساس برآوردها بین 15 تا 30 درصد ظرفیت صرفه جویی در صنعت وجود دارد که از این محل چهار میلیارد دلار صرفه جویی خواهد شد. وی با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کشور، گفت: با اجرای این قانون مباحث به شکل دیگری در کشور مطرح شد و افراد انگیزه کافی برای کاهش هزینه های برق مصرفی خود را پیدا کردند. به گفته وی ظرفیت صرفه جویی سالانه هفت میلیارد دلاری در بخش خانگی با اصلاح الگوی مصرف وجود دارد.
وی با اشاره به امکان صرفه جویی 25 درصدی در بخش حمل و نقل، اذعان داشت: با رعایت برخی موارد در بخش حمل و نقل، شش میلیارد دلار صرفه جویی ارزی در کشور رخ خواهد داد.
مهذب ترابی مهمترین هدف سازمان بهره وری انرژی ایران را کاهش 10 درصدی مصرف در کشور دانست و افزود: برای دستیابی به این مهم، چهار محور آموزش و آگاه سازی، بهینه سازی در مصرف و تقاضای تامین انرژی همچنین مدیریت و راهبرد شبکه های هوشمند در کشور تدوین شده است. وی اظهار داشت: برای بهینه سازی مصرف در بخش خانگی، سابا تلاش می کند تا از محصولاتی با برچسب انرژی A و B حمایت کند.
مدیر عامل سابا اضافه کرد: یخچال و فریزر، کولرهای آبی و گازی و الکتروموتور پمپ ها بیشترین مصرف انرژی در خانه ها را به خود اختصاص می دهند.
مهذب ترابی اذعان داشت: متاسفانه یخچال های تولید داخل رتبه انرژی F داشته و میزان مصرف آنها دو برابر یخچال هایی با برچسب A است. وی تاکید کرد: وقتی می خواهیم مصرف انرژی در کشور کاهش یابد، باید تجهیزاتی در اختیار مردم قرار دهیم که مصرف انرژی آن زیاد نباشد.
مدیر عامل سابا گفت: 10 درصد کل مصرف انرژی کشور مربوط به یخچال و فریزرها است که اگر کنترل شود به طور حتم به اهداف خود دست خواهیم یافت. وی کولرهای آبی را خاص شرایط ایران دانست و افزود: سالانه 800 هزار کولر وارد چرخه انرژی ایران می شود اما برچسب انرژی این دستگاه ها، G است.
مهذب ترابی ادامه داد: در حال حاضر سه شرکت تولیدکننده کولر تحت پوشش سابا قرار گرفته اند تا کولرهایی با رتبه انرژی A تولید کنند. وی همچنین از تلاش برای ساماندهی وضعیت کولرهای گازی در کشور خبرداد و گفت: امیدواری زیادی وجود دارد که تا پایان سال 91 تولید یخچال و فریزرهای با رتبه انرژی پایین تر از A و B در کشور متوقف شود


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter