لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارسرمایه‌گذاری یک شرکت سوئیسی‌ برای احداث نیروگاه بادی در آذربایجان شرقی 1391/2/28 : سرمایه‌گذاری یک شرکت سوئیسی‌ برای احداث نیروگاه بادی در آذربایجان شرقی
يك سرمايه‌گذار از كشور سوئيس براي توليد يكصد مگاوات برق بادي در آذربايجان شرقي سرمايه‌گذاري مي‌كند.
به گزارش انرژی استار(energystar.ir) فيليپ ماتس، سرمايه‌گذار و مدير اجرايي شركت ميسترال سوئيس در ديدار با استاندار آذربايجان شرقي اعلام كرد: به محض فراهم شدن شرايط مساعد و اخذ ضمانت نامه‌ها و موافقت‌هاي اصولي اجرای اين طرح آغاز خواهد شد.
وي افزود: با ادامه همكاري‌هاي لازم سرمايه‌گذاران ديگري هم براي فعاليت در اين استان معرفي می‌شوند. این سرمایه‌گذار با اشاره به سابقه 35 سال فعاليت‌هاي اقتصادي خود در ايران خاطرنشان کرد: ما توانايي‌ها و ظرفيت‌هاي مردم ايران را خوب مي‌شناسيم و مي‌دانيم كه زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري در اينجا بسيار مساعد است. وي اظهار اميدواري كرد طرح توليد برق بادي در ناحيه (سمبران اهر) اولين طرح جزو چهار طرحی باشد كه آنها در ايران اجرا خواهند كرد. استاندار آذربايجان شرقي هم در این دیدار از فعاليت سرمايه‌گذاران سوئيسي در زمينه توليد انرژي بادي در استان استقبال و ابراز اميدواري كرد اين طرح شروع مناسبي براي توسعه روابط و جلب اعتماد دو طرف براي انجام كارهاي بزرگتر باشد.
وي ارتباط مستقيم سرمايه‌گذاران سوئيسي با شركت برق منطقه‌اي آذربايجان شرقي را خواستار شد و گفت: اطلاعات مورد نياز اين طرح بايد به سرعت در اختيار سرمايه‌گذاران قرار گيرد. وي از تبليغات منفي غرب عليه جمهوري اسلامي انتقاد كرد و گفت: سرمايه‌گذاراني كه به‌كشور ما مي‌آيند به روشني مي‌بينند كه فضاي رسانه‌اي ايجاد شده عليه ايران واقعي نيست. مهندس علي بهاري وند، مدير عامل شركت برق منطقه‌اي آذربايجان هم با اشاره به زيرساخت‌هاي توليد انرژي در استان گفت: اغلب نيروگاه‌هاي استان بخاري است و از نظر بادي كار چنداني در استان صورت نگرفته است. وي گفت: سياست وزارت نيرو در سال‌هاي اخير توجه خاص به انرژي‌هاي نو از جمله انرژي خورشيدي و بادي بوده و بر اين اساس در منطقه آذربايجان در سه نقطه توربين‌هاي بادي با ظرفيت توليد دو هزار كيلووات برق نصب شده است. بر اساس این خبر، شركت كنكاش نگاه نوين با مشاركت شركت سرمايه‌گذاري ميسترال سوئيس مجوز توليد 400 مگاوات انرژي بادي را در 4 نقطه ايران يعني، بينالود خراسان رضوي، نيكويه قزوين، خواف خراسان رضوي و اهر آذربايجان شرقي از وزارت نيرو اخذ كرده و هم‌اكنون در حال طي مراحل اجرايي اين طرح‌ها است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter