لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمدیرعامل سابا خبر داد: واردات لوازم برقی پرمصرف ممنوع می شود 1391/2/26 : مدیرعامل سابا خبر داد: واردات لوازم برقی پرمصرف ممنوع می شود
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) از همکاری وزارت نیرو و گمرک ایران برای جلوگیری از واردات لوازم برقی پرمصرف خبر داد. به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از ایرنا،'سعید مهذب ترابی' گفت: طی سلسله مکاتباتی از طریق وزیر نیرو با دستگاه‌های اجرایی ذیربط موضوع در حال پیگیری است و قرار است با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران و اصلاح مفاد قانون صادرات و واردات، از واردات تمام لوازم برقی پرمصرف با رتبه برچسب کمتر از A و B جلوگیری شود.
وی ادامه داد: در سال گذشته با همت تولیدکنندگان لوازم برقی خانگی کشور و حمایت‌هایی که از طرف سازمان سابا از این تولیدکنندگان بعمل آمد، حدود یک میلیون و 300 هزار دستگاه یخچال و یخچال فریزر و 300 هزار دستگاه کولر آبی مشمول دریافت تسهیلات و ارتقای رتبه به رتبه‌های انرژی A یا B شدند. به گفته مهذب ترابی این ارتقای رتبه موجب صرفه جویی دست‌کم 30 درصدی در مصرف برق این لوازم و کاهش هزینه های برق مصرفی مردم شده است.
بر اساس اظهارات مدیرعامل سابا،با حمایت از خط تولید حداقل یک میلیون دستگاه پمپ کم مصرف کولر آبی و چهارده میلیون لامپ فلورسنت T8، تا حدودی نیاز مصرف این لوازم در جامعه رفع شده است. مهذب ترابی رسیدگی به راهکارهای کاهش مصرف برق در استان های جنوبی کشور از مهمترین موضوعاتی ذکر کرد که سابا به دنبال آن است. مدیر عامل سازمان بهره وری انرژی اضافه کرد: به دلیل شرایط خاص اقلیمی استان‌های جنوبی، مصرف سرانه برق این استان ها حدود 3.5 برابر مصرف متوسط سرانه کشور است و در این رابطه راهکارهایی مدنظر است که باید با تعامل و همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی به آن دست یافت.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter