لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارایران تا سال آینده جزو چهار کشور دارنده انرژی خورشیدی در جهان قرار می گیرد 1391/2/21 : ایران تا سال آینده جزو چهار کشور دارنده انرژی خورشیدی در جهان قرار می گیرد
کشورهای اسپانیا ، آلمان و آمریکا دارندگان انرژی خورشیدی در جهان هستند . مدیرعامل سازمان انرژی های نو ایران گفت : با تولید برق در نیروگاه خورشیدی شیراز از سال 92 مرکز تحقیقات انرژی های خورشیدی در این شهر آغاز به کار می کند.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) ، آرمودلی افزود : برای دستیابی به تولید برق دراین نیروگاه به 4 میلیارد و200میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که این رقم در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده و جزو برنامه های امسال این سازمان است . وی همچنین از راه اندازی مرکز تحقیقات انرژی های خورشیدی دراین نیروگاه خبر داد و گفت : نیروگاه خورشیدی با مشارکت دانشگاه شیراز به قطب پژوهشی انرژی خورشیدی ایران تبدیل می شود.
مدیر عامل سازمان انرژی های نو ایران با تاکید بر اینکه توسعه انرژی های نو در دستور کار دولت قرار دارد و توسعه آن در برنامه پنجم توسعه مورد توجه قرارگرفته است ، افزود : انرژی های نو برخلاف انرژی های فسیلی منبع تجدید پذیری هستند و استفاده از آن محیط زیست را آلوده نمی کند.
مشاور طرح نیروگاه خورشیدی شیراز نیز گفت: با نصب کلکتور 100 متری با دهنه 5 و 8 متری در نیروگاه خورشیدی شیراز و خرید و نصب توربین و ژنراتور ، ظرفیت تولید برق درنیروگاه به بیش از 30 مگاوات می رسد.
یعقوبی افزود : اکنون در نیروگاه خورشیدی شیراز بخار با دمای 250 درجه سانتیگراد و فشار 20 اتمسفر تولید می شود که با نصب دوربین و ژنراتور از این بخار برق تولید خواهد شد . نیروگاه خورشیدی شیراز برای دستیابی به دانش و فناوری انرژی خورشیدی ساخته شده است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter