لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمدیرعامل سابا: یکی از راهکارهای کاهش مصرف برق در کولرهای گازی تنظیم دما است 1391/2/19 : مدیرعامل سابا: یکی از راهکارهای کاهش مصرف برق در کولرهای گازی تنظیم دما است
سعید مهذب ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: در صورتی که درجه این کولرها مناسب تنظیم و از یکسره روشن بودن آن در طول ساعت‌های شبانه روز جلوگیری شود، بخش عمده‌ای از مصارف برق کاهش می‌یابد.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir)، مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی (سابا) راهکار کاهش مصرف برق در کولرهای گازی را تشریح کرد.
وی با تاکید بر تنظیم درجه مناسب کولرهای گازی افزود، گرمای هوا و رشد مصرف برق در روزهای آینده ضرورت توجه جدی‌تر مردم بر مدیریت مصرف را طلب می کند و می‌توان تا حد قابل توجهی رشد مصرف برق را در تابستان کاهش داد.
مهذب‌ترابی ضمن تاکید بر لزوم کنترل مصرف وسایل سرمایشی به مشترکان برق کشور، افزود: استفاده محدود از وسایل سرمایشی همچون کولر های آبی و گازی می تواند تا حد قابل توجهی میزان مصارف برق را کاهش دهد.
وی درجه مناسب کولرهای گازی را در محیط اداره ها و خانه‌ها 24 تا 26 درجه اعلام کرد و افزود: در صورتی که درجه این کولرها مناسب تنظیم و از یکسره روشن بودن آن در طول ساعت های شبانه روز جلوگیری شود، بخش قابل توجهی از مصارف برق کاهش می‌یابد.
وی همچنین استفاده از دور کند در کولرهای آبی را به جای استفاده از دور تند در کاهش میزان مصرف برق موثر دانست و تاکید کرد که استفاده از کولرهای گازی به جای کولرهای آبی، هزینه مصرف برق را تا شش برابر افزایش می دهد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter