لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمعاون وزیر نیرو: مشترکان برق مصرف خود را مدیریت کنند 1391/2/19 : معاون وزیر نیرو: مشترکان برق مصرف خود را مدیریت کنند
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام رشد 10 درصدی اوج مصرف از ابتدای سال جاری تاکنون، از مشترکان خواست ، مصرف برق خود را مدیریت کنند.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، 'محمد بهزاد' افزود: در 48 روزی که از آغاز سال جدید می گذرد، اوج مصرف برق بین 10 تا 11 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده و مصرف انرژی برق نیز حدود چهار تا پنج درصد اضافه شده است.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه ، پارسال رشد (پیک ) اوج مصرف 6/0 درصد و مصرف انرژی نیز 3/0 درصد منفی بوده است. اظهار داشت: متاسفانه این رشد بسیار بالا و قابل توجه که اگر بررسی و از آن جلوگیری نشود، در تامین برق با مشکل مواجه خواهیم شد.
بهزاد یکی از دلایل رشد بالای مصرف را گرمای زودرس دانست و گفت: مردم باید مصرف را مدیریت کنند زیرا اگر با همین شرایط پیش رویم، در تابستان اوج برق به 46 تا 47 هزار مگاوات خواهد رسید که این رقم با میزان پیش بینی شده، فاصله زیادی دارد.
وی از مشترکان خواست : همچون سال های گذشته به ویژه سال 90 مصرف خود را از همین امروز مدیریت کنند و در منازل خود و یا سازمان ها صرفه جویی های لازم را به عمل آورند و به خصوص در ساعت های پیک ظهر یعنی ساعت 11 تا 3 بعد از ظهر و در پیک شب یعنی 7 تا 11 شب دستگاه های برقی غیر ضروری خود را از مدار خارج کنند.
معاون وزیر نیرو ادامه داد : همه باید تلاش کنیم تا در طول دوره گرما، اوج مصرف را کاهش دهیم تا مشکلی برای تامین برق کشور به وجود نیاید


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter