لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارممیزی انرژی شامل حدود 90 درصد از واحدهای تولید سیمان می شود 1391/2/17 : ممیزی انرژی شامل حدود 90 درصد از واحدهای تولید سیمان می شود
مدیرعامل سازمان بهره‌ وری انرژی گفت: حدود90 درصد از واحدهای تولیدی سیمان در سال‌های اخیر مورد ممیزی انرژی قرار گرفته اند.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)، 'سعید مهذب ترابی' روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در مورد برنامه‌های وزارت نیرو برای بهینه سازی انرژی درصنایع سیمان و فولاد گفت: این دو صنعت به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان به ترتیب حدود 10 و 30 درصد از مصرف برق این بخش را به خود اختصاص می‌دهند.
وی با بیان اینکه صنعت سیمان از جمله صنایع پیشرو در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در کشور است، افزود: تعدادی از کارخانجات به طور دوره‌ای ممیزی انرژی می‌ شوند ضمن اینکه برخی از راهکارهای کاهش مصرف انرژی در این کارخانجات اجرا شده است.
به گفته مهذب ترابی،سازمان بهره وری انرژی ایران با انجام حدود 13 ممیزی انرژی در کارخانجات سیمان کشور، آموزش بیش از 90 نفر از کارشناسان صنعت سیمان در مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی آذربایجان وبرگزاری 9 سمینار تخصصی مدیریت انرژی، نقش مهمی در بهبود کارایی انرژی در این صنعت داشته است.
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی همچنین گفت:اعطای کمک مالی به صورت یارانه سود تسهیلات به میزان 20 میلیارد ریال و همچنین مشارکت در تدوین استاندارد مصرف انرژی در صنعت سیمان از دیگر اقداماتی است که سابا با هدف بهبود کارآیی انرژی در این صنعت انجام داده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز پروژه تدوین نقشه راه بهینه سازی مصرف انرژی در این سازمان در دست اجرا می باشد و پیش بینی می شود با اجرای راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی در این صنعت حدود یک هزار میلیون کیلووات ساعت پتانسیل صرفه جویی وجود داشته باشد.
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران همچنین در مورد بهره وری انرژی در صنعت فولاد گفت:صنعت آهن و فولاد به عنوان یک صنعت مادر از جمله صنایعی است که در سال‌های اخیر اجرای راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی را در دستور کار کارخانجات قرار داده است.
مهذب ترابی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد از مصرف انرژی بخش صنعت کشور مربوط به صنعت فولاد است ادامه داد:از اواسط سال جاری پروژه تدوین برنامه عملیاتی بهینه سازی مصرف انرژی در صنعت آهن و فولاد کشور توسط سابا آغاز شده است.
وی پیش بینی کرد: با اجرای راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی دراین صنعت سالانه حدود یک هزار و 600 میلیون کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی الکتریکی حاصل شود.
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی همچنین در باره برنامه وزارت نیرو برای کاهش تلفات برق گفت: براساس تکالیف قانونی و راهبردی صنعت برق، مقرر گردیده ، سالانه یک درصد از میزان تلفات در کشور کاهش پیدا نماید که خوشبختانه به همت همکاران صنعت برق این مهم چند سال اخیر محقق شده است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter