لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارطرح ممیزی مصرف انرژی کارخانجات در سال جاری به اجرا خواهد رسید 1391/2/5 : طرح ممیزی مصرف انرژی کارخانجات در سال جاری به اجرا خواهد رسید
" مهندس پورهاشم " ، در گفت و گو با خبرنگار " انرژی نیوز" اظهار داشت :با توجه به استانداردهای ۱۸ گانه ای که در مورد مصرف انرژی کارخانجات تدوین شده است ، کنترل مصرف آن ها را در اولویت بررسی قرار دادیم تا با اصلاح الگوی مصرف برق و گاز در کارخانجات تحولی در این عرصه ایجاد کنیم. به گفته وی ، در حال حاضر شرکت های مشاور و شرکت های بازرسی ممیزی انرژی در این زمینه تشکیل شدند تا میزان مصرف انرژی کارخانجات را مطابق با استانداردهای ۱۸ گانه مورد بررسی قرار دهند و اگر مغایرتی باشد راه های اصلاح آن را یادآور شوند.
رییس سابق اداره استاندارد استان تهران ، ادامه داد : در حالی میزان مصرف انرژی برای تولیدات مختلف مشخص شده است که متاسفانه ایران در مقایسه با این استانداردها در سطح پایینی قرار دارد. وی ، علت این مشکل در بخش صنایع را قدیمی بودن سیستم های تولید محصولات صنعتی ، عدم برنامه ریزی دقیق تولید ذکر کرد و از بررسی و اصلاح آن ها خبر داد.
پورهاشم با تاکید بر صرفه جویی و منطقی کردن انرژی در صنایع و کارخانجات ،بهینه نبودن انرژی در کشور را ناشی از ضعف مدیریت و هم چنین ارزان بودن قیمت حامل های انرژی دانست و گفت : وقتی حامل های انرژی را با نرخ یارانه ای عرضه می کنیم در واقع اهمیت آن را درک نکردیم.
ایشان، یکی از محاسن طرح هدفمند کردن یارانه ها را عقلانیت بخشیدن به کلیه مصارف از جمله انرژی خواند و افزود : طرح تحول اقتصادی را یک حرکت در جهت بهینه سازی انرژی می دانم.
وی ، پیشنهاد کرد که به موازات آزاد سازی حامل های انرژی ، دولت برای مصرف کنندگان انرژی پنالتی قایل شود ؛ یعنی آن دسته از واحدهای صنعتی که گواهی استاندارد را در مصرف انرژی خود ندارند با اعلام موسسه استاندارد جرایم سنگینی تعیین کند تا مجبور به اصلاح تولید شوند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter