لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراعطاء تسهیلات مالی دولت به صنایع 1391/2/5 : اعطاء تسهیلات مالی دولت به صنایع
سابا به طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در صنایع، تسهیلات یارانه ای در قالب اعتبارات تخصیصی سالانه اعطا می کند.
به گزارش انرژی استار (energystar.ir) به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا)، رویکرد اولویت دار و اصلی طرح فوق کاهش شدت مصرف انرژی فرآیندهای تولیدی صنایع آهن و فولاد، سیمان، ریخته گری، کاشی، سرامیک و شیشه و گاز در بخش فرآیندهای تولیدی و ارتقاء رتبه انرژی تجهیزات و لوازم برقی پر مصرف از قبیل یخچال و فریزرها، کولرهای آبی، تاسیسات روشنایی و الکتروموتورها است.
به نقل از این گزارش، از آنجائیکه واحد های صنعتی عموماً قادر به تامین مالی جهت اجرای طرح های پر هزینه بهینه سازی مصرف انرژی نمی باشند، دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه های سوم و چهارم توسعه اقتصادی، اعطای تسهیلات مالی به صنایع و موسسات جهت بهبود الگوی مصرف انرژی را مدنظر قرار داده است. در این راستا از محل اعتبارات وزارت نیرو تسهیلاتی برای این طرح ها در نظر گرفته شده و براساس آئین نامه اجرائی آن، سازمان بهره وری انرژی ایران به نمایندگی از طرف وزارت نیرو به عنوان دستگاه اجرایی این طرح تعیین شده است.
این گزارش در ادامه می افزاید: طرح پیشنهادی متقاضیان تسهیلات، پس از ارزیابی کارشناسی برای بررسی و تصویب به کارگروه موضوع ماده (2) آیین نامه اجرایی ذیربط، ارائه می شود و میزان تسهیلات اعطائی با توجه به اثر بخشی در صرفه جویی انرژی حاصل از اجرای طرح تعیین گردیده و به یکی از روش ها از جمله: یارانه سود تسهیلات و وجوه اداره شده پرداخت می شود. متقاضیان عزیر برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به سایت سابا به آدرس www.saba.org.ir مراجعه نمایند


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter