لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارتولید لامپهای LED با عمر 100هزار ساعت 1391/2/3 : تولید لامپهای LED با عمر 100هزار ساعت
فروش لامپهای LED که دیودهای ناشر نور جایگزین رشته‌های لامپهای عادی کرده از امروز به مناسبت روز زمین در آمریکا آغاز می‌شود.
به گزارش انرژی استار نیوز(energystar.ir) این لامپها با استفاده از دیودهای ناشر نور (LED) دارای عمر طولانی اما قیمت بالا است، گفته می شود که نخستین نسخه های این لامپ 60 دلار قیمت خواهد داشت، این درحالی است که عمر این لامپها 100 هزار ساعت اعلام شده است.
شرکت الکترونیکی فیلیپس برای فروشگاه هایی که این لامپ را به فروش می رسانند تخفیفی قائل شده و آنها را با قیمت کمتری در اختیار آنها قرار می دهد.
این لامپ برنده مسابقه وزارت انرژی آمریکا شده که با هدف ایجاد جایگزینهای کم مصرف به جای لامپهای 60 وات برگزار شده بود.
براساس گزارش بی بی سی، وزارت انرژی آمریکا در این مسابقه شرکتهای مختلف را برای ارائه طرحی که بتواند نور گرم لامپهای رشته ای ارائه دهد، اما در عین حال کم مصرف باشد را به چالش کشیده بود. محصول طراحی شده شرکت فیلیپس پس از 18 ماه آزمایش به عنوان برنده نهایی اعلام شد.
درحال حاضر پیش بینی می شود که لامپهای فلورسنت که هم از نظر انرژی مقرون به صرفه بوده و هم قیمت کمتری دارند، رقیب جدی این لامپهای LED تلقی شوند.
درحال حاضر تولید لامپهای 100 وات در اروپا و آمریکا متوقف شده است و تولید لامپهای 60 وات در اروپا متوقف شده و به تدریج درحال توقف در آمریکا است. از سال 2014 به بعد تولید لامپهای رشته ای 40 وات یا بیشتر نیز ممنوع خواهد شد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter