لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارافزایش مصرف انرژی با سیم پیچی غیراستاندارد موتور کولرهای آبی 1392/6/6 : افزایش مصرف انرژی با سیم پیچی غیراستاندارد موتور کولرهای آبی
سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) به مصرف کنندگان توصیه کرد: از سیم پیچی مجدد الکتروموتورهای سوخته کولرهای آبی خودداری کنند.سیم پیچی کردن الکتروموتورهای سوخته کولرهای آبی موجب افزایش برق مصرفی تا 98 درصد و کاهش بازده الکترموتورها تا 16 درصد می شود. به منظور افزایش بهره وری و کاهش مصرف انرژی و هزینه های برق استفاده کنندگان از کولرهای آبی، کارشناسان واحد الکتروموتور آزمایشگاه ملی صرفه جویی انرژی سابا به انجام یک پروژه تحت عنوان بررسی آثار سیم پیچی مجدد الکتروموتورها بر مصرف برق کولرهای آبی اقدام کردند.

سیم پیچی مجدد الکتروموتورهای سوخته کولرهای آبی موجب افزایش تا 98 درصدی مصرف برق و کاهش بازده این الکتروموتورها تا 16 درصد خواهد شد. همچنین استفاده از این الکتروموتورهای سیم پیچی شده موجب اتلاف انرژی به مقدار 1132 گیگاوات در سال و اتلاف 87.1 درصد انرژی در بخش خانگی می شود.

سیم پیچی نکردن این الکتروموتورها و جایگزینی آنها با الکتروموتورهای نو موجب صرفه جویی پنج درصد در پیک سرمایش و دو درصد در انرژی کل کشور خواهد شد. این درحالی است که هزینه جایگزینی با الکتروموتورهای نو پس از یک سال و 10 ماه قابل برگشت است ضمن آنکه عمر مفید هر الکتروموتور مرغوب به پنج سال می رسد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter