لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارضرورت مدرن کردن معماری سنتی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر 1392/4/8 : ضرورت مدرن کردن معماری سنتی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر
مدیر دفتر انرژی خورشیدی سازمان انرژی‌های نو ایران گفت: معماری سنتی ما پشتوانه قوی دارد اما نتوانسته‌ایم آن را مدرن کنیم در حالی که گذشتگان ما از انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی به خوبی استفاده کرده‌اند.


به گزارش انرژی استار(energystar.ir)، پیمان کنعان در دومین همایش محیط زیست و کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال 2100 منابع انرژی که امروز استفاده می‌کنیم با چالش جدی روبرو شوند؛ از همین رو انرژی‌های نو باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امید بشریت برای تأمین انرژی به انرژی خورشیدی وابسته شده است، افزود: تابش‌های خورشیدی منبع انرژی‌های مختلفی است که بشر می‌تواند از تک تک آنها به نحو احسن استفاده کند و آن را در راستای اهداف خود به کار بگیرد.

مدیر دفتر انرژی خورشیدی سازمان انرژی‌های نو کشور ادامه داد: ایران یکی از کشورهایی است که می‌تواند از انرژی خورشیدی به خوبی استفاده کند.

کنعان به فتوولتاتیک (صفحه‌های خورشیدی) اشاره و اظهار کرد: فتوولتاتیک‌ها دارای دو سیستم مستقل و متصل به شبکه هستند که در سیستم‌های مستقل، می‌توان آنها را در مناطق محروم و روستاهای دور از شبکه به کار گرفت و 50 تا 60 درصد هزینه‌های اضافی را کاهش داد چراکه برای روشنایی مناطق دور از شبکه‌های سراسری برق باید خیل عظیم باتری‌ها را هر پنج تا هفت سال تعویض کنیم اما با استفاده فتوولتاتیک این هزینه از دوش ما برداشته می‌شود.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter