لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارسهم انواع یخچال و فریزراز مصرف برق خانگی ۲۸ درصد است 1392/3/25 : سهم انواع یخچال و فریزراز مصرف برق خانگی ۲۸ درصد است
رئیس گروه مدیریت انرژی ساختمان سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) گفت: ۳۳ درصد از برق تولیدی کشور دربخش خانگی مصرف می شود که از این میزان ۲۸ درصد مربوط به یخچال‌ها و یخچال فریزرها است.


'احمد رضا توکلی' در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: کولرها و وسایل سرمایشی که به طور معمول چهار ماه از سال درمدار هستند ۲۵ تا ۳۰ درصد از سهم مصرف بخش خانگی را به خود اختصاص می دهند.وی در ادامه در خصوص اقدامات سابا برای حمایت از تولید محصولات با رتبه انرژی بالا گفت: سازمان بهره وری انرژی ایران در قالب دو طرح حمایتی به تولید کنندگانی که علاقمند به ارتقای رتبه انرژی محصولات خود هستند تسهیلات می دهد

.رئیس گروه مدیریت انرژی ساختمان سابا با اشاره به ارتقای یک تا سه پله ای رتبه انرژی یخچال و فریزرها در سال های اخیر افزود: سالانه حدود یک میلیون و۲۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر در کشورتولید می شود که با ارتقای رتبه انرژی این محصولات سالانه ۵۰۰ گیگاوات ساعت انرژی معادل توانی ۶۰ مگاوات از بار نیروگاه‌ها کم می شود.

به گفته مهندس توکلی ، این میزان صرفه جویی تنها در محل مصرف است و اگراتلاف خطوط انتقال و توزیع هم محاسبه شود، سالانه نزدیک70 مگاوات صرفه جویی می شود. وی خاطرنشان کرد:در طرح ارتقای بهره وری انرژی یخچال و فریزرها، ۱۹ تولید کننده موفق به شرکت دراین طرح شدند.

رئیس گروه مدیریت انرژی ساختمان سابا اضافه کرد: از این تعداد هفت تولید کننده که ۸۰ درصد تولید داخل را در اختیار دارند ۳۰ میلیارد تومان وام کم بهره (وجوه اداره شده) دریافت کرده که یکی از تولید کنندگان توانسته است یخچال و فریزرهایی با رتبه انرژیA++ تولید کند. بر اساس اظهارات مهندس توکلی در سابا، در سال ۹۰ حدود ۴۰ میلیارد تومان برای ارتقای رتبه انر‍ژی یخچال‌ها و کولرها تخصیص یافت.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter