لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباردست یابی شارپ به بالاترين سطح بهره‌وري در سلول‌هاي خورشيدي 1392/2/10 : دست یابی شارپ به بالاترين سطح بهره‌وري در سلول‌هاي خورشيدي
شارپ اين محصول را به كمك سازمان گسترش انرژي و تكنولوژي‌هاي صنعتي ژاپن توليد كرده و بهره‌وري 37.9 درصدي آن كه در نوع خود ركورد جديدي از تبديل انرژي خورشيدي محسوب مي‌شود، توسط موسسه تحقيقات بين‌المللي علوم صنعتي و تكنولوژي(AIST) به تاييد رسيده‌است.


شارپ سلول‌هاي خورشيدي با سطح بهره‌وري 37.9 درصد كه بالاترين ركورد موجود در جهان است، توليد كرد. در اين سلول‌هاي خورشيدي جديد، سه لايه جذب‌كننده نور متشكل از عناصري چون اينديوم و گاليوم به‌شكل فشرده در كنار هم قرار گرفته‌اند. به گزارش روابط عمومی مادیران ، ساختار پايه اين تركيب داراي تكنولوژي اختصاصي شارپ كه همان افزايش بهره‌وري سه لايه جذب‌كننده است، مي‌باشد با اين ويژگي كه در لايه زيرين علاوه بر عناصر بالا از ارسنيك و عناصر الكترونگاتيو متعدد ديگر نيز استفاده شده‌است.

شارپ در حقيقت با بهينه‌سازي نسبت تركيبي اين عناصر، موجب بالارفتن بهره‌وري تاحدي شده كه سلول‌هاي خورشيدي حاصل بتوانند نور را در هر طول موجي جذب و به الكتريسيته تبديل كنند. شارپ اين محصول را به كمك سازمان گسترش انرژي و تكنولوژي‌هاي صنعتي ژاپن توليد كرده و بهره‌وري 37.9 درصدي آن كه در نوع خود ركورد جديدي از تبديل انرژي خورشيدي محسوب مي‌شود، توسط موسسه تحقيقات بين‌المللي علوم صنعتي و تكنولوژي(AIST) به تاييد رسيده‌است.

شارپ درنظر دارد در آينده از اين محصول براي ساخت سيستم‌هاي فوتو-ولتاييكي گسترده كه جهت جمع‌آوري و تبديل انرژي نوراني به الكتريسيته كاربرد دارند، استفاده كند. همچنين تلاش دارد تا اين سلول‌هاي خورشيدي را در مصنوعات متحركي چون ماهواره‌هاي فضايي و اتومبيل بكار گيرد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter