لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارچگونگی کاهش مصرف کولرهای گازی 1392/2/6 : چگونگی کاهش مصرف کولرهای گازی
انجام سرویس فصلی سالانه و نگهداری مناسب کولرهای گازی، ضمن افزایش بازده این دستگاه ها، به کاهش 20 درصدی هزینه برق مصرفی منجر می شود.همزمان با فرارسیدن فصل گرما، مصرف لوازم سرمایشی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد، به طوری که این امر در برخی اوقات منجر به تغییر ساعت پیک می شود. این در حالی است که رعایت نکات ساده ای در انجام سرویس به موقع کولرهای گازی و اسپیلیت ها، هزینه برق مصرفی را کاهش می دهد. بر اساس گزارش سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا)، شستشوی ماهانه و تمیز کردن فیلترها و سطح کویل اسپیلیت ها در ایجاد هوایی مطبوع و خنک و همچنین افزایش بازده کولرهای گازی حایز اهمیت است.

علاوه بر این، استفاده کنندگان از کولرهای گازی باید با باز کردن درب پنل داخلی، فیلترها را شست شو داده و سطح کویل ها را با دستمال مرطوب گردگیری کنند ضمن آنکه، فیلترها را پس از خشک شدن به صورت اولیه در ورودی هوای پنل قرار دهند.
با نصب سایبان بر روی پنل بیرونی، کندانسور کولر گازی می تواند به دور از تابش نور خورشید با بازده بهتر و مصرف برق کمتر به تبادل حرارت و خنک کردن گاز مبرد کولر بپردازد. همچنین لازم است در هنگام نصب کولر گازی، پنل بیرونی آن به گونه ای نصب شود که جریان هوای آزاد در پشت آن به راحتی برقرار باشد.

اگر عایق لوله های رابط به ویژه در بیرون از ساختمان از بین برود، مقداری از خنکی کولر از دست می رود، بنا بر این با بازرسی سالانه می توان نسبت به ترمیم عایق لوله های رابط پنل به کندانسور اقدام کرد.
همچنین در سرویس سالانه لازم است افزون بر کنترل مقدار شارژ گاز مورد نیاز کولر، سطح پره ها و کویل های کندانسور بیرونی کولر تمیز شود. تجربه نشان می دهد با انجام سرویس و نگهداری مناسب تا 20 درصد از مصرف برق اسپیلیت ها کاهش می یابد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter