لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارانجام سرویس و یا تعمیر و نگهداری به موقع و فنی کولرها می توانند هزینه برق مصرفی کولر را 20 درصد کاهش دهد 1391/1/26 : انجام سرویس و یا تعمیر و نگهداری به موقع و فنی کولرها می توانند هزینه برق مصرفی کولر را 20 درصد کاهش دهد
بنابر گزارش انرژی استار (energystar.ir) و به نقل از سابا، در کشور ما حدود 65 درصد از خانوارهای، شهری و 20 درصد از خانوارهای روستایی از کولر استفاده می کنند که با شروع فصل گرما به استفاده از این وسایل مبادرت می ورزند. لذا مردم قبل از شروع به استفاده از این وسایل با سرویس مناسب و به موقع ضمن افزایش بازدهی کولر خود باعث کاهش هزینه های برق مصرفی کولر می گردند.
به نقل از این گزارش، به مردم توصیه می گردد حتی الامکان نسبت به تعویض پوشال های کولر آبی خود اقدام نمایند زیرا تمیز کردن و رفع اشکالات کولر پیش از شروع به استفاده از آن، کارکرد کولر را بهبود بخشیده و مصرف و هزینه برق مصرفی آن را کاهش می دهد و از هدر رفتن سرما نیز جلوگیری می کند.
براساس این گزارش، تمیزکاری کلی، بازرسی اتصالات آب، تنظیم شناور، بازرسی سیم کشی، روانکاری موتور و یاتاقان ها، بازرسی پولی ها و تسمه از جمله اقداماتی است که باید قبل از استفاده مجدد از کولرهای آبی در انجام گیرد.
براساس این گزارش، ضدعفونی کردن کولر آبی با استفاده از محلول های ضدعفونی کننده نظیر سانوسیل و آنتی میکروبیال می تواند از رشد باکتری ها در پوشال ها جلوگیری نماید و همچنین تمیز کردن رسوبات ته نشین شده و ذرات زائد در تشتک و دیواره های جانبی با برس سیمی و کاردک نقش مهمی در سرویس و تمیزی کولر دارد.
بنابراین گزارش، به منظور جلوگیری از زنگ زدگی کولر، نصب یک آند می تواند بسیار مثمرثمر باشد. استفاده از آند سال ها به عمر کولر می افزاید. آند یک میله فلزی معمولاً از جنس روی است که به بدنه غیر رنگی کولر نصب شده و با توجه به اینکه زنگ به ضعیف ترین قسمت های کولر حمله می کند، آند به ضعیف ترین نقطه کولر تبدیل شده و نهایتاً از زنگ زدگی دیگر نقاط کولر جلوگیری می کند


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter