لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارالکتروموتورها بیش از 60 درصد از سهم مصرف انرژی دربخش صنعت را به خود اختصاص داده ­اند 1391/12/15 : الکتروموتورها بیش از 60 درصد از سهم مصرف انرژی دربخش صنعت را به خود اختصاص داده ­اند
سابا پروژه تدوین نقشه راه بهینه­ سازی مصرف انرژی در الکتروموتورها را در دست اجرا دارد.به گزارش انرژی استار و به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره­ وری انرژی ایران(سابا)، در راستای بهبود وضعیت تولید و به کارگیری الکتروموتورها در صنایع، سابا در سالجاری اقدام به انجام پروژه­ تدوین نقشه راه بهینه­ سازی مصرف انرژی در الکتروموتورها نموده است. به نقل از این گزارش، در این پروژه شرایط و وضعیت بکارگیری الکتروموتورها در بخش­های مختلف مصرف و کارخانجات و همچنین نوع تولید الکتروموتورها ارزیابی شده و در نهایت روش­ها و راهکارهای بهبود راندمان الکتروموتورهای تولیدی و اصلاح وضعیت واردات ارائه خواهد شد. ضمناً مصرف انرژی الکتریکی، نوع الکتروموتورهای مورد استفاده، راندمان کارکرد و نحوه کنترل در بخش­های مختلف صنعت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

براساس این گزارش، سالانه بیش از 2/5 میلیون دستگاه الکتروموتور تک­فاز و سه فاز در کشور استفاده می­گردد که در حدود یک میلیون دستگاه آن سه فاز بوده و در بخش صنعت بکار گرفته می­شود.90 درصد الکتروموتورهای بخش صنعت از طریق واردات تامین شده و مابقی نیز توسط کارخانه­ های داخلی تولید
می­ گردند. بنابراین گزارش، واردات الکتروموتورهای کم ­بازده و بی­ کیفیت، استقبال بالای آن در صنعت به دلیل پائین بودن قیمت، دسترسی آسان به اینگونه الکتروموتورها از معضلات جدی در این حوزه می­باشند.

این گزارش می­ افزاید: الکتروموتورها بخش عظیمی از برق مصرفی کشور را به خود اختصاص داده ­اند بطوریکه سهم مصرف انرژی آنها در بخش صنعت بیش از 60 درصد بوده که در حدود 40 هزار میلیون کیلووات ساعت است.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter