لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارراهکار کاهش مصرف برق در ساختمان های اداری 1391/11/04 : راهکار کاهش مصرف برق در ساختمان های اداری
معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در پی کلاهبرداری تحت عنوان دستگاه کاهنده برق، 10 راهکار موثر کاهش مصرف برق در ادارات و سازمان‌ها را اعلام کرد.به گزارش انرژی استار، سید باقر بابایی چگینی بیان داشت: آگاهی از روش‌های مدیریت مصرف برق و به کار بردن آن موجب کاهش حداقل 10 درصد انرژی الکتریکی در ادارات و سازمان‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: بررسی و مطالعه چک لیست‌های خود ممیزی انرژی و به کار بردن راهکارهای آن در محل ادارات، تنظیم سیستم های تهویه و گرمایشی و خاموشی حداقل نیم ساعت قبل از تعطیلی ادارات، کنترل و بازدید و خاموش کردن همه تجهیزات اداری بعد از اتمام کار ادارات و تنظیم درجه حرارت محیط کار و زندگی حداکثر تا 20 درجه سانتی گراد از جمله این اقدامات است.

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین عنوان کرد: عدم استفاده از سیستم‌های گرمایشی نامناسب نظیر آبگرمکن برقی و بخاری برقی، عدم استفاده از لامپ‌های پر مصرف التهابی، گازی، خیاری، عدم روشن گذاشتن روشنایی محوطه‌ها و استفاده از پروژکتورها در ساعات غیر اداری و استفاده گسترده از روشنایی روز و روشنایی LED از دیگر اقدامات قابل انجام است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ساعات اوج بار در ادارات و سازمان‌ها 11 تا 15 است؛ توجه حداکثری به راه‌های کاهش مصرف در این ساعت، تنظیم کامل لوازم برقی اداری نظیر(کامپیوترها، پرینترها و ...) و قرار ندادن آنها در حالت Standby برای مدت طولانی از دیگر راهکارهای پیشنهادی است. چگینی یادآورشد: انتظار ما این است که ادارات و سازمان‌ها با به کار بستن روش‌های مذکور ضمن صرفه جویی در مصرف برق هزینه‌های بهای برق مصرفی خود را نیز کاهش دهند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter