لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمصرف انرژی در تهران چند برابر اروپا 1391/11/03 : مصرف انرژی در تهران چند برابر اروپا
رییس بنیاد جهانی انرژی با بیان اینکه مصرف انرژی در ساختمان‌های تهران چند صد برابر کشورهای اروپایی است افزود: مطالعات نشان داده که ایران از پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی برخوردار است و باید به گونه‌ای حرکت کند که به کشورهای اروپایی برسد.

به گزارش انرژی استار، ولفانگ نیومن در هفتمین همایش مدیریت سبز ایران با بیان اینکه تا سال 2030 میلادی مصرف انرژی جهان تا 50 درصد افزایش خواهد یافت، افزود: 80 درصد از انرژی دنیا توسط کشورهای ثروتمند و متمول جهان مصرف می‌شود و این در صورتی است که این کشورها فقط 20 درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: واقعا تاسف بار است که حدود سه میلیارد و 700 میلیون نفر اصلا به انرژی و منابع آن دسترسی نداشته و هفت میلیون نفر جمعیت شهر نیویورک به اندازه 700 میلیون نفر از مردم افریقا انرژی مصرف می‌کنند.

نیومن با بیان اینکه می‌خواهیم تجارب خود را به ایران منتقل کنیم، افزود: دوست داریم که تمام سازمانها و نهادهای ایران از این نقطه نظر ما که صرفه جویی در مصرف انرژی حمایت کرده و مفاهیم سبز را در تک تک لایه‌های کشور ایران وارد کنند.
رییس بنیاد جهانی انرژی افزود: آنچه که در این سفر و سفرهای گذشته مشاهده کرده‌ایم این است که شور و اشتیاق بین مردم ایران برای توجه به محیط زیست حاکم است و باید در این راه که در ارائه خدمات که در تولیدات به یکدیگر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه 80 درصد از انرژی مصرفی نفت و گاز است افزود: از همین میزان نیز 90 درصد انرژی سوخته و به دود تبدیل می‌شود و از آنجا که ایران نفت زیادی دارد، می‌تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به لزوم استفاده از فناوری‌های جدید در مصارف خانگی اظهار کرد: خورشید طی هفت ساعت از شبانه روز همان قدر انرژی تولید می‌کند که کل جهان در ظرف یک سال آنرا مصرف کند. در کشورهای پیشرفته به صورت گسترده از روشنایی خورشید استفاده شده و ابزاری که با این انرژی کار می‌کنند روز به روز زیادتر می‌شود.
وی با اشاره به هزینه اندک استفاده از انرژی خورشیدی اظهار کرد: استفاده از این سیستم برای کشور افریقا یا هند که انرژی کمی دارند تنها 70 یورو هزینه بر می‌دارد بنابراین در ایران نیز می‌شود به صورت گسترده این صنعت را به کار برد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter