لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراستقرار استاندارد جدید ایزو 50001 در تعدادی از واحدهای صنعتی 1391/11/03 : استقرار استاندارد جدید ایزو 50001 در تعدادی از واحدهای صنعتی
مدیر آموزش سازمان بهره وری انرژی ایران گفت: تعدادی از کارخانه و واحد صنعتی کشور موفق به دریافت استاندارد جدید 50001 شدند.به گزارش ایرنا از سازمان بهره وری انرژی ایران ˈمحمد حسن رزبخشˈ افزود : ایزو 50001 ، جدید ترین استاندارد جهانی بهینه سازی مصرف انرژی در سازمان ها ، صنایع و واحد های صنعتی جهان است و رعایت آن موجب اصلاح الگوی مصرف ، کاهش هزینه ها ، کاهش تولید و انتشار گازهای گلخانه ای و حفظ محیط زیست و افزایش راندمان تولید در واحدهای صنعتی می شود.
وی با بیان اینکه ایزو 50001 کمتر از سه سال است که در جهان شکل گرفته است ،افزود : برای ارائه و معرفی این استاندارد جدید جهانی سعی شده تا کارشناسان و مدیران صنایع با راهکارها و چگونگی اخذ این استاندارد آشنا شوند.
وی با بیان اینکه حدود 10 سال است که موضوع اصلاح الگوی مصرف در جهان مطرح شده است ، اضافه کرد : مصرف انرژی ایران در مقایسه با دیگر کشورها بالاترست که راهکارهای کاهش آن باید در کشور پیاده سازی شود.
مدیر آموزش سازمان بهره وری انرژی ایران گفت : قانون اصلاح الگوی مصرف در ایران ، ابتدای سال 90 تدوین و تصویب شد و پس از آن بود که این قانون در دستگاه ها ، سازمان ها و صنایع مورد توجه قرار گرفت .
زربخش افزود : برای بررسی مقدار مصرف انرژی ،شاخص شدت انرژی مطرح است و بر اساس آن دولت به ازای درآمد یک میلیون ریال دو بشکه نفت خام مصرف می کند در حالی که این میزان در کشورهای صنعتی این یک سوم میزان مصرف در کشور ما است.
مدیر آموزش سازمان بهره وری انرژی ایران با بیان اینکه کشورهای صنعتی با اصلاح الگوی مصرف موفق شدند ، این کاهش را انجام دهند، گفت: آنها برای رسیدن به این شاخص ، انرژی را مدیریت کرده اند.
وی اقتصاد ، محیط زیست و انرژی را سه رکن بهینه سازی دانست و اضافه کرد : کشورهای پیشرفته حرکت به سمت بهینه سازی انرژی را از دهه 1970 آغاز کردند و از این طریق سود فراوانی را عاید کشور خود کرده اند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter