لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباردستگاه‌های کاهنده برق مورد تایید نیست 1391/10/30 : دستگاه‌های کاهنده برق مورد تایید نیست
مدیرعامل شرکت برق استان قزوین با اشاره به کلاهبرداری تحت عنوان دستگاه‌های کاهنده مصرف برق، گفت: این دستگاه‌ها مورد تأیید نبوده و مجاز نیست و با فروشندگان آنها برابر مقررات برخورد می‌شود.


به گزارش انرژی استار سید"یوسف جبارزاده" اظهار کرد: به تازگی افرادی سودجو با روش‌های مختلف تبلیغاتی از جمله تماس تلفن، ارسال پیام کوتاه، پخش بروشور، مراجعه حضوری، تبلیغات رسانه‌ای و ...، اقدام به فروش دستگاه‌هایی تحت عنوان کاهنده مصرف برق کرده‌اند. وی ادامه داد: این فروشندگان مدعی صرفه‌جویی با عناوین مختلف از جمله داشتن تأییدیه وزارت نیرو و یا شرکت توانیر، حمایت دولت یا تخصیص یارانه، مجوز از قوه قضائیه و ....، هستند که در واقع با چنین عناوینی اقدام به سودجویی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت برق استان قزوین، توضیح داد: به اطلاع همه مشترکین محترم برق می‌رساند وزارت نیرو و شرکت توانیر هیچ نوع دستگاه کاهنده مصرف برق را تأئید نکرده و استفاده از این وسایل مورد تأیید و مجاز نیست همچنین مطابق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری؛ هرکس از راه حیله و تقلب، مردم را به داشتن اختیارات واهی فریب دهد و یا اسم و عنوان مجعول اختیار کند و بدین وسیله وجوهی تحصیل کرده و مال دیگری را ببرد، کلاهبردار محسوب شده و علاوه بر رد مال به صاحبش به مجازات‌های مقرر در ماده مذکور محکوم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که شخصی مرتکب بر خلاف واقع عنوان یا سمت مأموریت از طرف سازمان‌ها و مؤسسات دولتی را اتخاذ کند، مشمول مجازات شدیدتر خواهد بود. جبارزاده اعلام کرد: با توجه به اینکه فروشنده دستگاه موصوف با تظاهر به مورد حمایت واقع شدن از سوی دولت و دارا بودن مجوز از قوه قضائیه، مبادرت به فریب مشترکین و اخذ وجوهی از آنها کند، عمل وی از مصادیق کلاهبرداری و قابل تعقیب از سوی مشترکان زیان دیده در مراجع ذی‌صلاح قضایی است.

وی یادآور شد: در صورتی که هرگونه ضرر و خسارتی از عملیات فربیکارانه فروشندگان مذکور، متوجه شرکت برق شود و یا افراد موصوف به هر نحوی از انحاء با انجام عملیات فریبکارانه از عنوان یا آرم شرکت‌های برق استفاده کرده و یا اقدام به جعل هر گونه گواهی و تائیدیه از وزارت نیرو، توانیر و.... کنند، علاوه بر قابل پیگرد بودن موضوع از جنبه مجازات‌های مقرر در مقررات ثبتی، فعل ارتکابی از مصادیق جرم جعل نیز خواهد بود.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter