لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارموتورخانه‌ها نیازمند معاینه فنی هستند 1391/10/30 : موتورخانه‌ها نیازمند معاینه فنی هستند
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در رابطه با حفظ سلامت و ایمنی مردم تمام تلاش خود را می‌کنیم، گفت: تا کنون در خصوص موتورخانه‌ها 41 استاندارد تدوین کرده‌ایم که 26 تای آن در مورد مصرف انرژی الکتریکی و 15 مورد در خصوص استفاده از انرژی فسیلی است.


به گزارش انرژی استار، برزگر با بیان اینکه 28 مورد از استانداردهای تدوین شده در مورد موتورخانه‌ها اجباری است، افزود: برای اجرای این طرح هزینه بازرسی می‌خواهیم که حداقل هر 2 سال یکبار موتورخانه‌ها را بررسی کنیم. به گفته وی دو استاندارد نیز در رابطه با مصرف انرژی در کارخانه‌ها تدوین شده است، علاوه بر آن در مورد دیگ، مشعل، پمپ و کل تجهیزات موتورخانه نیز استاندارد ملی تعیین شده و باید به مرحله اجرا دربیاید.

برزگر با بیان اینکه با اجرای این طرح قطعا میزان آلایندگی کاهش می‌یابد، افزود: شرکت‌های بازرسی نمی‌توانند داخل خانه‌ها شده و موتورخانه‌ها را بررسی کنند؛ بنابراین وزارت نفت و وزارت نیرو باید اقداماتی را پیش بینی کنند تا شرکت‌ها بتوانند موتورخانه‌ها را به صورت ادواری معاینه کرده و سوخت استاندارد مورد نیاز آنها نیز تامین شود.

رییس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: وزیر نفت سال گذشته قول داد که گازوئیل و بنزین مورد نیاز را مطابق با استاندارد جهانی تولید کند که امروز شاهد پالایشگاه‌های تولید کننده بنزین یورو4 هستیم اما خودروسازان بر خلاف تعهداتشان تا به حال بهانه آورده‌اند که به دلیل نبود سوخت، خودرو تولید نمی‌کنند. وی افزود: یکی دیگر از معضلات بنزین و گازوئیل میزان گوگرد آن است که باید اقداماتی برای آن نیز صورت بگیرد.

برزگر با بیان اینکه همه سازمان‌ها باید در انجام طرح معاینه فنی موتورخانه‌ها اقدام کنند، افزود: امیدواریم که طی یکی دو هفته آینده این طرح به صورت ملی به اجرا درآمده و موتورخانه‌ها استاندارد شوند. وی ادامه داد: در سازمان استاندارد موظف شده‌ایم همانگونه که به غذای سالم اهمیت می‌دهیم به هوای پاک و سالم نیز توجه کنیم. زیرا استانداردهای زیست محیطی مافوق همه استانداردهاست.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter