لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارصرفه جویی در مصرف انرژی ساختمانها با استفاده از فناوری دیگ چگالشی 1391/10/22 : صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمانها با استفاده از فناوری دیگ چگالشی
رئیس پژوهشکده توسعه و بهینه‌سازی فناوری‌های انرژی پژوهشگاه صنعت نفت از تلاش متخصصان این پژوهشکده برای دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت بسته موتورخانه (دیگ و مشعل) برمبنای فناوری چگالشی خبر داد.


به گزارش انرژی استار، محمد ایازی تاکید کرد: اگر 10 درصد از ساختمان‌های کشور از این فناوری پیشرفته در موتورخانه‌ها استفاده کنند، سالانه نزدیک به 250 میلیون دلاری در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود. وی کاهش گازهای آلاینده و افزایش راندمان موتورخانه‌ها و دستیابی به دانش فنی موتورخانه چگالشی، بومی‌سازی این فناوری و کاهش وابستگی به کشورهای خارجی را از مهم ترین دستاوردهای این طرح اعلام کرد.

ایازی با بیان این که هم اکنون مطالعات مرحله صفر این طرح در پژوهشکده توسعه و بهینه‌سازی فناوری‌های انرژی در دست انجام است، گفت: این مرحله از مطالعات تا بهمن به پایان می‌رسد. وی هدف از انجام مطالعات مرحله صفر را تدوین نقشه راه برای این طرح بیان و تصریح کرد: این فاز مطالعاتی در زمینه اقدام های ارزیابی وضع ایران در زمینه فناوری، شناسایی شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه دیگ و مشعل به عنوان توسعه‌دهنده بالقوه، شناسایی مراکز دانشگاهی و قطب‌های پژوهشی فعال، انتخاب قطب پژوهشی برای طرح، تدوین ساختار مدیریت و تجمیع دانش و تدوین ساختار نظارت و کنترل طرح است. ایازی عمر فناوری‌ها در موتورخانه‌های کشور را مربوط به 50 سال گذشته دانست و تاکید کرد: در بسیاری از کشورهای جهان هر 10 سال یک بار این فناوری‌ها به روزرسانی می‌شود. به گفته رئیس پژوهشکده توسعه و بهینه‌سازی فناوری‌های انرژی پژوهشگاه صنعت نفت، قدیمی بودن فناوری موتورخانه‌ها سبب حجم بالای مصرف انرژی در آنها شده است که پژوهشگران این پژوهشکده را به فکر طراحی و ساخت بسته موتورخانه برمبنای فناوری چگالشی انداخته است.

وی با بیان این که بخش عمده‌ای از مصرف سوخت ساختمان‌ها مربوط به بخش تولید حرارت (موتورخانه‌ها) است، افزود: دستیابی به فناوری‌های نوین و به کارگیری آنها در این بخش کمک شایان توجهی به کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها می‌کند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter