لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارهزینه آبونمان به قبوض گاز اضافه می شود 1391/10/11 : هزینه آبونمان به قبوض گاز اضافه می شود
مدیرعامل گاز استان تهران با تشریح نحوه محاسبه قبوض 15 تا بیش از 30 هزار تومانی گاز در استان تهران و البرز، از بازگشت هزینه آبونمان به قبوض گاز خانگی با دستور سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.به گزارش انرژی استار، یعقوبعلی حسین‌نیا در پاسخ به پرسش مهر درباره آخرین وضعیت بار مالی قبوض گاز زمستانی مشترکان خانگی گفت: آن دسته از مشترکانی که در 24 ساعت شبانه روز حدود 11 متر مکعب و ماهانه 330 متر مکعب گاز مصرف کنند، با دریافت قبوض سبز باید حدود 15 هزار تومان برای مصرف گاز پرداخت کنند.

مدیرعامل گاز استان تهران همچنین با تاکید بر اینکه آن دسته از مشترکان گاز خانگی که در سطح استان تهران و البرز روزانه بین 11 تا 20 مترمکعب و ماهانه بین 400 تا 600 متر مکعب گاز مصرف می‌کنند، قبوض زرد دریافت خواهند کرد، تصریح کرد: بار مالی این دسته از مشترکان گاز خانگی در هر قبض صورت حساب صادر شده بین 25 تا 30 هزار تومان محاسبه می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه آن دسته از مشترکانی که ماهانه بیش از 300 متر مکعب گاز مصرف کنند، قبض قرمز دریافت خواهند کرد، اظهار داشت: برای این دسته از مشترکان هم قبوضی با بار مالی بیش از 30 هزار تومان صادر خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه هم اکنون شهرهای مختلف استان تهران و البرز در اقلیم آب و هوایی یک و دو قرار دارند، بیان کرد: به استثنای شهرهای دماوند و فیروزکوه سایر شهرهای استان تهران و البرز در اقلیم دو بوده و اگر مشترکان این شهرها ماهانه 300 متر مکعب گاز مصرف کنند، با قرار گرفتن در پله اول یا دوم به ازای هر مترمکعب گاز 30 تومان باید پرداخت کنند.

حسین نیا با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 84 درصد قبوض گاز استان های تهران و البرز سبز بوده است، تاکید کرد: در این مدت 14 درصد قبوض به رنگ زرد و تنها 2 درصد قبوض به رنگ قرمز صادر شده است. مدیرعامل گاز استان تهران در پاسخ به پرسش مهر درباره اضافه شدن مجدد آبونمان در قبوض گاز مشترکان شهری و روستایی توضیح داد: در مقطعی از سال گذشته با دستور سازمان هدفمندی یارانه ها آبونمان از قبوض گاز مشترکان خانگی و شهری حذف شد که مجددا از ابتدای مهر ماه امسال هزینه آبونمان در قبوض گاز مشترکان با دستور سازمان هدفمندی یارانه ها محاسبه می شود.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که هزینه آبونمان قبوض گاز مشترکان خانگی شهری و روستایی صرف تعمیر، نگهداری شبکه انتقال، توزیع تغذیه گاز می شود، یادآور شد: همچنین در هر صورت حساب صادر شده گاز به ازای هر مشترک خانگی، شهری و یا روستایی مبلغ یک‌هزار و 500 تومان به عنوان آبونمان دریافت می شود.

- راهکارهای کاهش بار مالی قبوض گاز

حسین نیا در ادامه در تشریح مهمترین راهکارهای کاهش بار مالی قبوض گاز مشترکان خانگی گفت: نصب و راه اندازی سامانه های هوشمند و مرکزی موتورخانه منجر به کاهش 20 درصدی مصرف گاز منازل و ساختمان ها می شود.

وی همچنین خواستار نصب شیر ترموستاتیک در رادیاتورها شد و افزود: نصب شیشه دو جداره، استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با رتبه انرژی A,Bو استفاده از پوشش مناسب منجر به کاهش 10 تا 20 درصدی مصرف گاز خواهد شد.

مدیرعامل گاز استان تهران با تاکید بر اینکه هر گونه استفاده از شومینه به عنوان یک سامانه گرمایشی در ساختمان ها توصیه نمی شود، تصریح کرد: شومینه منجر به افزایش مصرف گاز و انتشار گسترده دی‌اکسید کربن در محیط ساختمان ها و منازل شده که به شدت خطرآفرین است.

وی با اعلام اینکه در سال جاری هیچگونه افت فشار و یا قطعی گازی در سطح استان تهران و البرز حاصل نخواهد شد، اظهار داشت: با این وجود ضمن درخواست نسبت به مصرف بهینه خواستار رعایت موارد ایمنی در مصرف اگز توسط مشترکان خانگی و تجاری هستیم.
حسین نیا با تاکید بر اینکه سال گذشته به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت بهره مند از گاز 5 نفر دچار حادثه شده اند، عامل 65 درصد حوادث گازی را استفاده از دودکش‌های غیراستاندارد عنوان کرد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter