لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارثبت رکورد بیشترین مصرف گاز روزانه در کشور 1391/10/10 : ثبت رکورد بیشترین مصرف گاز روزانه در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز، گذاشتن درجه آبگرمکن روی 50 تا 60 درجه، روشن کردن بخاری اتاق های خواب یک ساعت قبل از خواب و استفاده از سیستم های هوشمند در موتورخانه را از دیگر راهای صرفه جویی در مصرف گاز بیان کرد.به گزارش انرژی استار، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکورد زنی مصرف گاز درکشور خبر داد. مجید بوجارزاده با بیان اینکه دمای هوای دیروز در 28 استان کشور زیر صفر بود افزود: دیروز مصرف گاز کشور در بخش خانگی 430 میلیون متر مکعب بود که در سالجاری رکورد محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه روز جمعه هشتم دیماه 91 میزان 90 میلیون متر مکعب گاز هم در بخش نیروگاهی و صنایع عمده مصرف شد افزود: دیروز در مجموع 520 میلیون متر مکعب گاز درکشور مصرف شد که بیشترین مصرف روزانه گاز در امسال بود.

بوجارزاده با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران در هنگام اوج مصرف مجبور است بخشی از گاز بخش های نیروگاهی و صنایع را به بخش خانگی اختصاص دهد گفت: این موضوع موجب ایجاد اشکال و اختلال در کار صنایع می شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از مردم خواست الگوی بهینه مصرف گاز را رعایت کنند تا همه هموطنان کشور بتوانند از نعمت گاز برخوردار شوند. وی با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز ایران زیرساخت های لازم را برای تامین گاز در بخش های مختلف کشور فراهم کرده است گفت: تحقق برنامه های انجام شده مستلزم همکاری نزدیک مردم است.
بوجارزاده با تاکید بر اینکه مردم می توانند نقش بسزایی درکاهش مصرف گاز داشته باشند افزود : اگر هر مشترک، در روز فقط یک شعله بخاری را کم کند با توجه به اینکه حدود 20 میلیون مشترک در کشور وجود دارد، روزانه 30 میلیون متر مکعب معادل تولید یک فاز پارس جنوبی در مصرف گاز صرفه جویی می شود.

وی گفت: مردم با کارهای ساده مانند پوشیدن لباس متناسب با فصل، استفاده از پرده های ضخیم، استفاده از شیرهای ترموستاتیک روی شوفاژ و تنظیم دمای اتاق روی 18 تا 21 درجه ، در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا همه هموطنان در همه بخش ها بتوانند از نعمت گاز برخوردار شوند.

سخنگوی شرکت ملی گاز، گذاشتن درجه آبگرمکن روی 50 تا 60 درجه، روشن کردن بخاری اتاق های خواب یک ساعت قبل از خواب و استفاده از سیستم های هوشمند در موتورخانه را از دیگر راهای صرفه جویی در مصرف گاز بیان کرد. بوجارزاده در عین حال توصیه و تاکید کرد : مردم در جاهایی که از بخاری گازی استفاده می کنند از بستن راه های نفوذ هوا خودداری کنند.

سخنگوی شرکت ملی گاز همچنین از سازمان ها و دستگاه های دولتی و مراکز آموزشی خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند و دستورالعمل ابلاغی دولت را مبنی بر روشن کردن سیستم های گرمایشی، صبح یک ساعت پیش از آغاز کار و خاموش کردن آن یک ساعت پیش از پایان ساعت کار رعایت کنند. وی گفت : شرکت ملی گاز ایران در این باره بازرسان ویژه ای را برای رصد عملکرد وزارتخانه ها و دستگاه ها اعزام می کند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter