لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارمدیریت مصرف انرژی در ساختمان ها و ادارات نقش به سزایی در کاهش مصرف انرژی داشته است 1391/10/9 : مدیریت مصرف انرژی در ساختمان ها و ادارات نقش به سزایی در کاهش مصرف انرژی داشته است
معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر گفت: بهره گیری از انرژی های نو برای تامین برق ساختمان های اداری یک ضرورت اساسی است.علیرضا احمد یزدی در ششمین کارگروه تخصصی پاسخگویی بار که در شرکت توزیع برق سمنان برگزار شد تصریح کرد: در استفاده از انرژی های نو در کشور اقدامات موثر و مثبتی صورت گرفته و تا کنون سه هزار مگاوات درخواست برای احداث نیروگاه های تجدید پذیر در کشور ارائه شده است. وی با اشاره به اینکه اقدامات مدیریت مصرف تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته است افزود: سهم مصرف مشترکان خانگی کشور از 33.3 درصد به 30.3 درصد کاهش یافته است.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر گفت: اقدامات صورت گرفته در مدیریت مصرف برق در صنعت توزیع برق سمنان بسیار مناسب بوده و برخی اقدامات انجام شده نیز به عنوان الگو در سایر استان ها اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان نیز در این نشست اظهار داشت: پاسخگویی بار به نوعی تنوع بخشی به تعرفه، کاهش پیک مصرف و افزایش کارایی تاسیسات صنعت برق را به همراه دارد.
سیدمحمد موسوی زاده با بیان اینکه اقدامات انگیزشی مناسبی برای مشترکان استان سمنان در بهینه سازی مصرف انرژی انجام شده است گفت: توجه لازم به قانون هدفمندی یارانه ها و قانون اصلاح الگوی مصرف به عنوان فرصت های ارزشمند و تاثیرگذار در کاهش شدت مصرف انرژی در تعرفه های مختلف است.

وی ترکیب مصرف مناسب و کمترین میزان درصد تلفات شبکه ها را به عنوان دو شاخصه بر جسته صنعت توزیع برق سمنان برشمرد و یادآور شد : بهره مندی از ظرفیت های نهفته به ویژه استفاده از پانل های خورشیدی در ساختمان های اداری در کاستن مصرف برق و حفظ محیط زیست این مکان های عمومی نقش مهمی ایفا می کند.
در این نشست در خصوص راهکارهای اجرایی پیاده سازی الگوهای پاسخگویی بار در صنعت برق و جبران بخشی از مصرف شبکه با استفاده از ظرفیت های موجود بحث و تبادل نظر شد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter