لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارصرفه جویی سالانه 2 میلیون کیلووات ساعت در مصرف برق با آموزش و مشارکت 3400 مدیر انرژی در کشور 1391/9/28 : صرفه جویی سالانه 2 میلیون کیلووات ساعت در مصرف برق با آموزش و مشارکت 3400 مدیر انرژی در کشور
سازمان بهره ­وری انرژی ایران( سابا ) با هدف ترویج فرهنگ بهینه ­سازی مصرف انرژی و ارتقاء سطح علمی کارشناسان صنایع مختلف کشور، نزدیک به 3400 نفر از متخصصان صنایع مختلف را در کشور آموزش داده است.


به گزارش انرژی استار و به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره­ وری انرژی ایران(سابا): سازمان بهره­ وری انرژی ایران از اواخر سال 1383 تاکنون نزدیک 3400 نفراز کارشناسان فنی را در مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی در تبریز آموزش داده است. این افراد که کارشناسان صنایع و مؤسسات مختلف کشور می­ باشند در این مرکز دوره ­های عمومی و تخصصی مدیریت انرژی (برق و حرارت) را بصورت تئوری و عملی گذرانده و با راهکارهای مدیریت انرژی در محیط کار خود آشنا شده ­اند. این افراد پس از گذراندن دوره ­ها،راهکارهای مدیریت انرژی را در واحد خود بکار بسته و گزارش اثربخشی فعالیت­های خود را ثبت و ضبط نموده­ اند. نتایج حاصل از اقدامات این گروه نشان می­دهد که سالانه 2 میلیون کیلووات ساعت در مصرف انرژی واحدهای متبوع خود صرفه­ جویی نموده­اندکه این میزان معادل 550 مگاوات تولید یک نیروگاه می­باشد.

بر اساس این گزارش شرکت­ کنندگان در این دوره­ها پس از گذراندن آزمون موفق به دریافت گواهینامه دوره شده ­اند.

این گزارش می­ افزاید: مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی در آذرماه سال 1383 با همکاری آژانس همکاری­های بین ­المللی انرژی ژاپن(جایکا) و وزارت نیرو در مجتمع آموزشی و پژوهشی آذربایجان تأسیس شده است. وظیفه اصلی این مرکز برگزاری دوره­ های آموزشی در سه سطح مدیریت انرژی عمومی و بهینه­ سازی مصرف انرژی در سیستم­ های حرارتی و سیستم­ های الکتریکی است که طول هر دوره آن یک هفته می­باشد.

علاقمندان ­جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می ­توانند به سایت سابا به آدرس www.saba.org.ir مراجعه نمایند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter