لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارصرفه­ جویی 4/5 میلیون کیلووات ساعت انرژی در یک کارخانه سیمان 1391/9/25 : صرفه­ جویی 4/5 میلیون کیلووات ساعت انرژی در یک کارخانه سیمان
سرپرست سازمان بهره ­وری انرژی ایران ازصرفه­ جویی سالانه 4/5 میلیون کیلووات ساعت انرژی الکتریکی با اجرای راهکار بهینه­ سازی مصرف انرژی درکارخانه سیمان آباده خبر داد.


به گزارش انرژی استار و به نقل از روابط عمومی سابا، مهندس سجادی اعلام نمود با بهره­ برداری از طرح اصلاح سیستم خردایش آسیاب سیمان از حالت سری به موازی در کارخانه سیمان آباده که با اختصاص وام 7 میلیارد ریالی از محل طرح یارانه سود تسهیلات و وجوه اداره شده است. 4/5 میلیون کیلووات ساعت صرفه­جویی انرژی حاصل گردیده است.

بنا بر گفته سرپرست سابا، در اینطرح آسیاب­های سیمان کوتاه و بلند از حالت سری به نیمه موازی درآمده، در نتیجه به صورت همزمان شارژ می­شوند. مواد اولیه پس از خردایش در دو آسیاب کوتاه و بلند به سپراتور وارد شده، مواد نرم به سیلوهای سیمان منتقل می­شوند و زبره­ها مجددا به آسیاب سیمان بلند می­ ریزند تا خردایش آن کاملتر شود.

براساس این گزارش، مهندس سجادی یادآور شد: طبق طراحی­های اولیه ظرفیت نامی تولید دپارتمان­های آسیاب سیمان 68 تن در ساعت و ظرفیت عملی آن حدود 60 تن بر ساعت بوده است که با توجه به تغییرات صورت گرفته در این طرح،ظرفیت تولید تا حدود 84 تن بر ساعت افزایش پیدا کرده است.با توجه به افزایش ظرفیت و کاهش مصرف انرژی صورت گرفته، شاخص مصرف انرژی الکتریکی در حدود 14کیلووات ساعت بر تن سیمان تولیدی کاهش یافته که رقمی قابل ملاحظه می­باشد.

این گزارش می­افزاید: با توجه به ظرفیت تولید و ساعات کارکرد آسیاب، این تغییر شاخص موجب صرفه­جویی انرژی الکتریکی به میزان 4/5 میلیون کیلووات ساعت در سال خواهد شد که با توجه به نرخ واقعی قیمت انرژی الکتریکی بازگشت سرمایه این طرح حدود یک سال می­باشد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter