لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراز واردات کولرهای گازی با راندمان پایین به کشور جلوگیری بعمل می­ آید 1391/9/20 : از واردات کولرهای گازی با راندمان پایین به کشور جلوگیری بعمل می­ آید
سرپرست سازمان بهره­ وری انرژی ایران از توقف ورود کولرهای گازی با رتبه پایین­تر از B خبر داد.
به گزارش انرژی استار و به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا)، مهندس سجادی اعلام کرد که در راستای بند 4 تصویب­نامه شماره 94035/ت42400هـ سال 1388 هیات محترم وزیران،از ورود کولرهای گازی با رتبه کمتر از B جلوگیری می­شود.
وی افزود:در حال حاضر سازمان ملی استاندارد ایران مصرف انرژی کولرهای گازی پنجره­ای و اسپلیت را به­ ترتیب براساس استانداردهای 2-6016 و 10638 کنترل نموده و بر اساس این مصوبه از ورود کولرهای گازی با رتبه پایین­تر ازB جلوگیری می­نماید.
سرپرست سابا ادامه داد: با اعمال دقیق تصویب­نامه فوق ­الذکر و جلوگیری از واردات کولرهای گازی با راندمان پایین،بدون کاهش رفاه استفاده ­کنندگان از این وسیله، سالانه 1000 میلیون کیلووات­ساعت در مصرف انرژی برق کشور صرفه­ جویی می­شود و اوج بار شبکه در تابستان نیز به میزان580 مگاوات کاهش می­یابد. این اقدام بطور متوسط هزینه انرژی برق مشترکین را ماهانه 40% تا 80% متناسب با میزان مصرف ماهیانه برق تقلیل خواهد داد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter