لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبارهشدار شرکت ملی گاز برای صرفه‌جویی 1391/9/11 : هشدار شرکت ملی گاز برای صرفه‌جویی
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خواستار توجه جدی به صرفه جویی در مصرف این حامل انرژی شد و گفت: از مردم می‌خواهیم نکاتی ساده همچون پوشیدن لباس مناسب در منزل و خاموش کردن سیستم گرمایشی هنگام خروج از منزل را رعایت کنند؛ نصب شیرهای ترموستاتیک برای پکیج یا رادیاتور 25 تا 30 درصد مصرف گاز را در این سیستم‌ها کاهش می دهد.


به گزارش انرژی استار، جواد اوجی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که روز چهارشنبه، بالاترین مصرف گاز در سال جاری ثبت شده است گفت:‌ متاسفانه در بخش خانگی بخش زیادی از گاز، اسراف می‌شود و شدت مصرف انرژی در کشور بالاست.

وی افزود: روز سه‌شنبه - هشتم آذر- 480 میلیون مترمکعب مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاهها مصرف شده است و حداقل 340 میلیون متر مکعب مربوط به بخش خانگی و تجاری بوده است.

اوجی تصریح کرد: دمای مناسب 18 تا 21 درجه است و با رصد کردن مشترکین به ویژه مشترکین پرمصرف طبق دستورالعملی که از دولت گرفته‌ایم می‌توانیم تا 48 ساعت گاز هر مشترک پرمصرف را که به اخطارهای شرکت گاز بی توجهی کند، قطع کنیم و در این باره اولویت هشدار ما مشترکان دولتی هستند.

وی با اشاره به این‌که سرانه مصرف انرژی در کشور 18 برابر میانگین مصرف در ژاپن، ده برابر کشورهای اروپایی و هشت برابر میانگین کشور آمریکاست، از شهروندان خواست با توجه به آغاز فصل سرما و افزایش مصرف گاز برای تامین گرمایش منازل مسکونی، با استفاده بهینه از این نعمت خدادادی کمک کنند همه مردم از این نعمت بهره مند شوند و افت فشار یا قطعی گاز نداشته باشیم.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: سازمان‌های دولتی هم براساس بخشنامه دولت موظفند در روزهای تعطیل حتما سیستم‌های گرمایش خود را خاموش کنند و عوامل شرکت‌های گاز استانی از ساختمان‌های سازمانها و ارگانهای دولتی بازرسی می‌کنند.

اوجی اظهار کرد: مسئولان ساختمان‌های دولتی یک ساعت قبل از آغاز کار اداری می‌توانند سیستم‌های گرمایشی را روشن کنند و حداقل یک ساعت قبل از پایان ساعت اداری هم باید این سیستم‌ها را خاموش کنند.

وی گفت: امسال تعمیرات پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال و احداث ایستگاه‌های جدید تقویت فشار، صورت گرفته و خطوط سراسری جدید گاز آماده شده است و امیدواریم با همکاری مردم مشکلی در افت فشار و قطعی گاز نداشته باشیم.

اوجی افزود: از مردم می‌خواهیم نکاتی ساده همچون پوشیدن لباس مناسب در منزل و خاموش کردن سیستم گرمایشی هنگام خروج از منزل را رعایت کنند؛ نصب شیرهای ترموستاتیک برای پکیج یا رادیاتور 25 تا 30 درصد مصرف گاز را در این سیستم‌ها کاهش می‌دهد و در مصرف گاز صرفه جویی قابل توجهی می‌شود.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: امسال یک میلیون و 400 هزار مشترک جدید به شبکه گازرسانی کشور اضافه شده اند و تا پایان سال بازهم افزوده می‌شوند و امیدواریم همه مشترکین از خدمات شبکه گازرسانی در زمستان استفاده کنند.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter