لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراستفاده از پیش گرم کن های خورشیدی در ساختمان های دولتی اجباری شد 1391/9/11 : استفاده از پیش گرم کن های خورشیدی در ساختمان های دولتی اجباری شد
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف انرژی گفت: استفاده از پیش گرم کن های خورشیدی در ساختمان های تازه ساخت دولتی اجباری شده است.

به گزارش انرژی استار، عباس کاظمی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر در سبد سوخت کشور افزود: انرژی خورشیدی یکی از انرژی های تجدید پذیر با پتانسیل بالا در کشور است که می توانیم با ساخت پیش گرم کن های خورشیدی بهترین استفاده را از این انرژی خدادادی داشته باشیم. وی به ساخت و توزیع 200 هزار مترمربع کولکتور خورشیدی در برنامه چهارم توسعه اشاره کرد و گفت: این کولکتورهای خورشیدی در روستاهای شرقی کشور توزیع شده است تا مردم بتوانند از یک انرژی پاک در جهت تامین نیازهای خود بهره بگیرند.

وی از حمایت وزارت نفت از 7 کارخانه برای ساخت سلول های خورشیدی حرارتی در کشور نیز خبر داد و افزود: شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به دنبال توسعه کاربرد انرژ ی های تجدید پذیر در کشور است به همین دلیل از تعدادی کارخانه سازنده سلول های خورشیدی حمایت کرده است. مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف انرژی یکی دیگر از اقدامات این شرکت برای توسعه کاربردهای انرژی خورشیدی در کشور را تدوین استانداردهای لازم در این حوزه اعلام کرد.

برپایه این گزارش ، انرژی خورشیدی نور و گرمای تولید شده توسط خورشید است که طبق آخرین برآوردهای رسمی اعلام شده عمر این انرژی بیش از 14 میلیارد سال است. در هر ثانیه 2/4 میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می شود و باتوجه به وزن خورشید، این کره نورانی را می توان به عنوان منبع عظیم انرژی تا 5 میلیارد سال آینده به حساب آورد.

انرژی فتو ولتایک تبدیل نور خورشید به الکتریسیته از طریق یک سلول فتو ولتاتیک (pvs) است که بطور معمول یک سلول خورشیدی نامیده می شود. امروزه از این انرژی به دو صورت استفاده می شود یکی برای مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی و دیگری برای تبدیل مستقیم پرتوهای خورشید به الکتریسیته به وسیله تجهیزاتی به نام فتوولتائیک.

مزایای نیروگاه های خورشیدی که انرژی این کره را به برق تبدیل می کنند شامل تولید برق بدون مصرف سوخت، عدم احتیاج به آب زیاد، امکان تامین شبکه های کوچک و ناحیه ای و استهلاک کم و عمر زیاد است. البته کاربردهای غیرنیروگاهی بسیاری نیز از این انرژی می شود که آبگرمکن و حمام خورشیدی، سرمایش و گرمایش خورشیدی، آب شیرین کن خورشیدی، خشک کن خورشیدی، اجاق خورشیدی و کوره های خورشیدی را در برمی گیرد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter