لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخباراجراي طرح برچسب انرژي ساختمان از سال 92 1391/8/20 : اجراي طرح برچسب انرژي ساختمان از سال 92
نخستین سمینار بهره وری انرژی درساختمان ویژه انبوه سازان و کارشناسان املاک مسکن در تهران برگزار شد.به گزارش انرژی استار، مهندﺱ ﺷﻴﺮﺯﺍﺩ ﺣﺴﻦ ﺑﮕﻲ، ﺩﺑﻴﺮ ﻛﻤﻴﺘﻪﺍﻧﺮژﻱ ﺩﺭ سازمان ﻣﻠﻲﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺕ ﺻﻨﻌﺘﻲ و کارشناس ارشد پژوهشگاه استاندارد در سخنانی با اشاره به اهمیت استانداردهای ساختمانی در ایران، گفت:برخی از استانداردهای موجود به عملکرد لوازم خانگی باز می‌گردد اما مهم‌ترین استانداردهای مرتبط به ساختمان های ایران، برچسب انرژی ساختمان است که با همکاری وزارت نیرو و وزارت نفت نهایی شده است.

وی ادامه داد: دو استاندارد مهم معیار مصرف در ساختمان‌ها تدوین شده است که از سال 1392 در بخش مسکن ایران اعمال و اجرایی خواهد شد.

او درتشریح این استانداردها افزود: در قالب این استانداردها برای ساختمان‌های موجود و ساختمان‌های درحال ساخت محدوده مصرف تعیین شده است و محدوده مجاز مصرف برای آنها تعریف خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت اجرای مناسب این استانداردها از سال آینده توضیح داد:اجرای طرح برچسب انرژی ساختمان ها کار بزرگ و سختی است که نیازمند آموزش و بستر سازی پیش از اجراست که در این خصوص باید از همکاری مشاوران املاک استفاده مناسبی کرد.

حسن بگی با اشاره به اهمیت موضوع بهره وری انرژی در ساختمان ها افزود: با اجرای این طرح، در آینده ای نه چندان دور بهره‌وری انرژی در کلیه بخش ها رعایت خواهد شد و زمینه کارهای بزرگتر فراهم خواهد آمد، اما با این وجود باید توجه داشت که این کار نیازمند فرهنگ سازی و کار سخت است


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter