لوگوی انرژی استار
سبد خرید   ورود / ثبت نام  ثبت نام/ ورود

 صفحه نخست     |      درباره انرژی استار     |     تماس با ما


arrow راهکارهای کاهش مصرف انرژی arrow اخبار1391/7/18 : خورشید چراغ کرمانیها را روشن می کند
در حالیکه استان کرمان با ثبت متوسط 320 روز هوای آفتابی در طول سال و عدم وجود گرد و غبار شرایط مطلوب برای توسعه انرژی خورشیدی را دارد اما عدم سرمایه گذاری در این بخش فرصت تولید انرژی پاک را گرفته است.
به گزارش انرژی استار(energystar.ir) انرژی خورشیدی هنوز هم با گذشت سالها در دید بسیاری از اقشار جامعه یک امر مطالعاتی -علمی محسوب می شود که نمی توان برای تامین انرژی یک خانوار به آن اطمینان کرد این امر شاید به دلیل نوپا بودن انرژی بی پایان خورشیدی است اما از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه کرد که مسئولان نیز اقدام لازم برای فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم نسبت به استفاده از این انرژی را انجام نداده اند و هنوز در بسیاری از مناطقی که زمینه بسیار مساعد برای توسعه انرژی خورشیدی وجود دارد مردم و حتی دستگاههای دولتی ترجیح می دهند تکیه خود را از انرژیهای فسیلی برندارند.

قبضهای میلیونی مردم را به سمت استفاده از انرژی خورشیدی ترغیب می کند

طی سالهای اخیر و با افزایش بهای انرژی فسیلی اما رفته رفته نگاهها به سمت انرژی خورشیدی در حال چرخش است، انرژی گران فسیلی و قبضهای چند صد هزار تومانی و در برخی موارد میلیونی مصرف کنندگان را ترغیب می کند نیم نگاهی به انرژی خورشیدی داشته باشد و شرکتهای توزیع وسایل انرژی خورشیدی نیز در حال گسترش هستند.

هر چند با تمام مزیتهایی که انرژی خورشیدی دارد اما ناآگاهی همچنان مهمترین عامل در عدم گسترش این نوع انرژی محسوب می شود اما نباید از این نکته نیز غافل بود که دستگاههای نصب اولیه انرژی خورشیدی از قیمت بالایی برخوردارند و هر چند در دارز مدت به دلیل بی پایان بودن انرژی خورشید موجب سود مصرف کننده می شوند اما به دلیل محدود بودن شرکتهای توزیع کننده این نوع وسایل و عدم حمایت جدی دولت کمتر افراد سعی در جایگزینی انرژی خورشیدی دارد.

این سوال در ذهن مصرف کنندگان وجود دارد که آیا امکان قطع انرژی خورشیدی در روزهای ابری و شب وجود دارد؟ آیا تضمینی برای وجود و در دسترس بودن انرژی ارائه می شود؟ و در صورت معیوب شدن سیستم تخصص لازم در محل زندگی برای رفع مشکل وجود دارد؟ در واقع این سوالهای موجب پائین آمدن سطح اطمینان عمومی نسبت به این نوع انرژی شده است و در مقابل کسی وجود ندارد که پاسخ این سوالها را بدهد.


بانک ملت
درباره انرژی استار     |     حفظ حریم خصوصی     |     تماس با ما     |     سوالات متداول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انرژی استار می باشد
Designing and Developing by JaraWebCenter